Gönderen Konu: Genital Siğiller Niye Tekrarlar  (Okunma sayısı 8884 defa)

drsahin

  • Full Member
  • ***
  • İleti: 135
    • Profili Görüntüle
Genital Siğiller Niye Tekrarlar
« : Mayıs 30, 2013, 11:23:12 ÖÖ »
Hpv tedavisi sonrası ne yapılmalı.. hpv nin bir ilaçla tedavisi mevcut değil yapılan tedavi aslında  hpv virüsüne bağlı oluşan genital siğillerin yani kondilomların tedavisidir.Kondilom tedavisinin amacı sadece görünen lezyonları ortadan kaldırmakla sınırlıdır.
 Tedavi sonrası yeniden siğiller ortaya çıkarsa tekrar tedavi edilmeleri gerekir. Nüks virüsün genetik tipine ve kişinin bağışıklığıba bağlı olarak görülmektedir. Bazı HPV tiplerinde nüks yani tekrar daha sık görülmsine rahman bazı HPV çeşitleri nde siğiller hemen hemen hiç tekrar etmez. Genital siğilleri uygun tedavi ile yok ederek HPV virüsünün bulaşıcılığı ve yayılması ciddi olarak  azalmaktadır. Sıklıkla bazı kişilerde genital siğil ortaya çıkıp tedavi edildikten sonra bir daha ömrü boyunca yeni cinsel siğil çıkmaz. Bazı kişilerde ise sık aralıklarla siğiller tekrar eder nüks eder ve çıkar. Kişiler arasında bu derece fark olmasının nedeni büyük olasılıkla bağışıklık sistemleri arasındaki farklılık ve virüsün etki gücüdür. Bu sebepten dolayı hpv tedavi sonrası bağışıklık sistemini güçlendirici ilaçlar ve doktorun önerileri önemlidir.

pamuk

  • Newbie
  • *
  • İleti: 24
    • Profili Görüntüle
Genital Siğil Nedir
« Yanıtla #1 : Temmuz 24, 2013, 10:38:38 ÖS »
Genital siğil nedir, kondilom nedir;HPV  cinsel bölgede ve deri ile mukozalarda enfeksiyon yapan ve condyloma acuminatum adı verilen siğil şeklinde kitlelerin oluşumuna neden olan bir çeşit virüstür.
 Birçok virüs hastalığında olduğugibi HPV de bir kez vücuda girdiğinde hücreler içinde yerleşir ve zaman zaman alev lenmelere yol açarak tekrarlayan enfeksiyon lar oluşturur.
 Bu yüzden HPV virütik  enfeksiyonu kesin tedavisi olmayan bir hastalık olarak kabul edilir.
Vücutta yaptığı hastalıklar yalnızca  genital siğillerle sınırlı değildir.
HPV  Rahim ağzı kanseri, dış genital organ kanseri  yani vulva kanseri, makat anüs kanseri, penis kanseri, boğaz kanseri gibi kanser ve kanser öncesi değişiklikler den sorumlu bir virus ailesidir...