Gönderen Konu: Erkekte Genita Siğil Kondilom, Erkekte Genital Siğil Görüntüleri Nasıl Olur  (Okunma sayısı 5251 defa)

rotonda

  • Newbie
  • *
  • İleti: 46
    • Profili Görüntüle
Erkekte Genital Siğil, Erkekte Genital Siğil Görüntüsü Nasıl Olur, be gibi görünürler
 Erkekte en sık genital siğiller  penis kökü,  sünnet derisi, frenulum ve penisin uç-baş kısmındaki oluk bölgesine  yerleşir.Erkekte kondilomlar bir tek  lezyon olabikeceği gibi tüm genital bölgeye yayılmış çok sayıda genital siğil de olabilir.da olabilir. Erkeklerde ayrıca genital siğiller makat, makat etrafı ve makat girişi yani anüs etrafında da sıklıkla gözlenmekte  ve tedavi edilnmmezse olup buradan bağırsağın son kısmına da yayılabilmektedir.
Erkeklete genital siğil görüntüleri değişken olabilmektedi ve siğillerin büyüklükleri genellikle 3-10 mm çapındadır. HPV virusu  enfeksiyonu  sonucu tipik  kondiloma aküminata lezyonlarında %90  oranında HPV tip 6 ve  ve HPV 11  bilinmektedir

mira

  • Jr. Member
  • **
  • İleti: 70
    • Profili Görüntüle
Makatta HPV, Anal Kondilom Nasıl Tedavis Edilir
« Yanıtla #1 : Temmuz 05, 2013, 05:32:33 ÖS »
Makatta Siğiller ne zaman tedavi edilmelidir; Anüs bölgesinde Siğiller ilk tespit edildikleri zaman tedavi edilirlerse başarı şansı çok  yüksektir. Yoksa tekrar etme ihtimalleri de artar.

Anal HPV, Makatta siğil Tedavi seçenekleri nelerdir; Tek ve etkili bir tedavi yöntemi yoktur. Hastalığın yerleşimine ve yaygınlığına, hastanın cinsiyetine, beklentilerine, hekimin tecrübesine göre tedavi yöntemi belirlenir. Üç ana tedavi yöntemi vardır.
Bunlar kimyasal ilaçlarla tedavi, fiziksel yöntemlerle tedavi ve bu gruplara girmeyen diğer tedavi yöntemleridir.

Kimyasal ilaçlarla HPV tedavisi nasıl yapılıyor; HPV için kullanılan bu ilaçlar genellikle sıvı ve merhem şeklindeki ilaçlardır. Kremler Siğillerin üzerine sürülürler ve siğilleri yakarak kaybolmalarını sağlarlar.
Bazılarının yan etkileri, bazıların tedavide başarısız olmaları gibi eksik yanları vardır.
En sık hpv tedavisinde  kullanılanları Podofilin ve İmiquomod (Aldara) dır. Bu yöntemler işlem yapılacak alanı uyuşturmaya gerek duymadan muayenehane şartlarında yapılabilir.

Cerrahi ve yakma gibi yöntemlerle kondilom tedavi nasıl yapılıyor; Bu yöntemler genital siğilin dondurulması, bıçakla veya diğer kesici aletlerle temizlenmesi işlemleridir.
Bu yöntemleri uygulamak için işlem alanını genellikle  uyuşturmak gerekir. Eğer alan büyük ise işlem, ameliyathanede anestezi altında da yapılabilir.
Bu yöntemler içinde bıçak ile kesme ve elektrokoter ile yakarak kesme yöntemlerinin başarısı yüksek ve nüksü yani tekrarı  azdır.

Makatta hpv Tedavi süresi nedir? Tedavi edilen yer Ne zaman düzelir: Kimyasal maddelerle yapılan tedavide  maalesef süre 1-2 aya kadar uzayabilir. Siğilleri yakma gibi  yöntemler ise anında siğilleri yok eder. Dolayısıyla bu süre sonunda hastalık temizlenmiş olur.