Gönderen Konu: Genital siğil newreye hangi bölgeye bulaşır, erkekten hpv bulaşma yerleri  (Okunma sayısı 5466 defa)

mira

  • Jr. Member
  • **
  • İleti: 70
    • Profili Görüntüle
HPV ciltten cilde temas ile bulaşır.
Kondilom yani cinsel siğiller genellikle VİRAL enfeksiyonun ortaya çıkışından yaklaşık 2 ay sonra gözlenmekle birlikte bazen 6 ay İLA 5 YILI  bulabilir.
Kadınlarda  CİNSEL siğiller vulva da, PERİNE DENİLEN DIŞ KISMDA labia'da,idrra yolu  üretra'da, vajina nın iç kısmında, seviks' in üzerinde ve makat- anüs etrafında ortaya çıkabilir.
HPV siğilleri erkeklerde  penis baş kısmında glans'ta, penis üst  gövdesinde, penis kökünde , torbalarda hpv skrotumda ve anüs makat  çevresinde gözlenir.
 

drsahin

  • Full Member
  • ***
  • İleti: 135
    • Profili Görüntüle
genital Siğil Tedavisinde bağışıklığı güçlendirme
« Yanıtla #1 : Mayıs 03, 2014, 02:57:32 ÖS »
genital siğil tedavisinde beslenme çok önemlidir. Bazı vitaminder hpv ve kondilom tedavisinde bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olurlar
Bağışıklık sisitemini güçlendir mek için hangi sebze ve meyveler tüketilmeli?

İçerdikleri antioksidan madde ler nedeniyle sebze ve meyve tüketimi kansere karşı korunma da oldukça etkin bulunmuştur .

Domates içeriğindeki likopen nedeniyle; prostat, meme, sindirim sistemi, mesane, deri ve serviks kanseri riskini azaltmakta dır.

Sarımsak ve soğanda bulunan allilik sülfi tler bağışıklık sistemini güçlendi rir, serbest radikallerin atılımını arttırır, tümör hücre çoğalmasını engeller, kolesteroldüzeyini azaltır.

Turunçgil meyvesi nin içeriğindeki karoten nedeniyle  kanser önleme deki önemi büyüktür.

Brokoli, karnabahar, lahana gibi bitkisel besinlerin içerdikleri glukozinolat lar nedeniyle kanser riskini azalttığı bilinmekte dir.

Keten tohumu;içeriğindeki lignan dolayısıyla meme ve akciğer tümörüne karşı korumakta dır.
 
Soya içeriğindeki fitoöstrojen ler özellikle hormon bağımlı olan kanserler in kontrol ve önlenmesinde rol oynar.

Zerdeçal, üzüm çekirdeği- vişne- goji kanserin engellenmesinde rol oynar.

Omega 3 yağ asitleri en önemli kaynağı balıktır; meme ve akciğer kanserini azalttığını gösteren veriler vardır.

Zencefil; enfeksiyon azaltıcı etkisi vardır, çalışmalar bulunmaktadır.


Yeşil çay, siyah çaya göre 6 kat daha kuvvetli antioksidan etkisi bulunnur. HPV virüsü ve çeşitli tip kanser gelişimini önlediğine dair çalışmalar vardır.

Nar, kanser üzerinde etkili olabileceği ileri sürülen kısmı çekirdeğidir. Dolayısıyla narı çekirdeğiyle çiğneyerek tüketmek daha etkili olabilir.
 
Ekinezya, bağışıklık sistemini güçlendirir, doğrudan tüm virüs ve HPV için antiviral aktivite gerçekleştirir ve bakterilerin yayılmasını önler, soğuk algınlığını engeller.