Gönderen Konu: Anal HPV Ve Makatta HPV Belirtileri Nelerdir  (Okunma sayısı 7070 defa)

mira

  • Jr. Member
  • **
  • İleti: 70
    • Profili Görüntüle
Anal HPV Ve Makatta HPV Belirtileri Nelerdir
« : Temmuz 05, 2013, 05:25:18 ÖS »
Makattaki  HPV siğillerin belirtileri nelerdir;Makat çevresinde genellikle  kaşıntı, kanama, akıntı ve ıslaklık yaparlar. Bu sebeple günlük sosyal hayatı etkilediği gibi psikolojik olarak da kişiyi rahatsız ederler. Bu çıkıntılar dağınık ve küçük olabildikleri gibi birbiriyle birleşip makatı kapatacak kadar büyüklüğe de ulaşabilirler.

Makattaki kondilom viral siğiller başka hastalıklarla karışır mı; Makatta yerleşen hastalık ların belirti ve şikГўyetler i benzer olduğu için hastalar tarafından bu bölgedeki tüm şikГўyetler hemoroid yani  basur olarak tanımlanır. Ama tabi ki makat bölgesinde görülen birbirinden farklı hastalık lar vardır. Genital Siğillerden ayırt edilmesi gereken en önemli hastalıklar sifiliz ve deri  cilt kanseridir.

Viral siğiller kimlerde görülür;Cinsel olarak aktif olan erkeklerde sıklıkla görülmekle beraber kadınlarda daha  da görülür.

HPV Virüs nasıl bulaşır; HPV Virüsü Makat bölgesinde görülen siğillerin başlıca bulaşma yolu cinsel ilişkidir. Siğiller cinsel ilişki ile bulaşan hastalık lar arasında ilk sıradadır. Anal cinsel temas esnasındaki küçük cilt tahrişleri  ve yırtıklar çatlaklar sonucu dokuya yerleşirler.

Seksüel  bir aktivite olmadan da cinsel siğil olabilir mi ;Özellikle  makatta cildi tahriş edecek kaşıntı durumlarında virüs herhangi bir şekilde bu tahrişli cilde bulaşırsa hpv hastalık gelişebilir.

drsahin

  • Full Member
  • ***
  • İleti: 135
    • Profili Görüntüle
Makatta siğil nasıl anlaşılır
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2013, 03:46:24 ÖS »
Makat bölgesi ve makat etrafı  ve  makat içinde 1-2 mm ile 1-2 cm arasında değişen büyüklüklerde üzeri pütürlü sert  çıkıntılardır.
Kaşıntı yapabilir
Kanama  yapabilir,k aşınmaya bağlı tahrişle olur genellikle
Başka bölgelerde genital siğil olması.
Cinsel partnerinde genital siğil hpv  veya kondilom varlığı.