Gönderen Konu: HPV den Kurulanlar, Ben Kurtuldum  (Okunma sayısı 2374 defa)

covid-19

 • Newbie
 • *
 • İleti: 1
  • Profili Görüntüle
HPV den Kurulanlar, Ben Kurtuldum
« : Nisan 11, 2020, 01:20:05 ÖS »
Merhabalar HPV mağduru arkadaşlar,
 Ben size Ankara dan yazıyorum HPV mağduruyum. 3 yıllık bir koşuşturma sonrası HPV tedavisi tam oldum ve HPV den kurtuldum. HPV tedavisi başarılı oldu..Bunu nasıl mı başardım.
Bu Korona  Covid virüsü günlerinde evde kapalı iken size de yazıp paylaşma ihtiyacı duydum bu HPV yolculuğumu.
Evli ve 3 çocuk annesiyim ve bir özel bankada çalışıyorum.. Yaklaşık 3 yıl önce cinsel organımda makata yakın kısımda siğil gibi birşeyler çıkmaya başladı. Önceleri pek önemsemedim, yaşlanıyoruz artık ondandır dedim. Ama internette araştırırken  bunların bir çeşit virüs, HPV denen illet  olduğunu öğrendim. Bazıları kısa sürede  baya büyük oldular ama küçük küçük olanda var.renkleri kahverengiye dönmeye başladı Büyük olanı bazen  sıkıştırdım fakat  içinden herhangi bir sıvı gelmedi ve 1-2 tanesini de kopardım. Zaten hikaye buradan başladı. Kopardıktan sonra bu HPV siğillerini lezyonlar ve benler hızlı bir şekilde arttı.
İlk olarak doğumumu yaptıran doktora gittim. Bu konuda maalesef fazla bilgisi olmadığını anladım çünkü önce ne olduğunu anlamadı mantar kremi verdi. Kremin içinde kortizon varmış 1 hafta bu kremi kullandım siğiller çok artıp gözle dışarıdan çok net görülecek şekilde yaygın olunca tekrar doktora gittim. Bana ofisinde  asit ile genital siğilleri üzerine sürerek  kendi yaktı fakat genital bölgem tamamen yandı ve yürüyemez hale geldim. İdrar dahi ağrıdan yapamadım. İnternette bu asit tedavisinin artık uygulanmadığını öğrenince çok üzüldüm. Siğiller düşmediği gibi açık yaralar oldu ve bu kez hem yaralar kapansın diye hem de siğiller tedavi olsun amacı ile  bir cildiye doktoruna gittim.
Cildiye  hekimi haklı olarak önce çinko karışımlı bir yanık kremi yaptırdı eczanede asit yaralarının kapanması için ve 20 gün günde 2 kez bu kremi sürdüm. Evet yaralarım kapandı fakat bu sırada siğiller çok azmış bir şekilde makatıma ve vajina girişime hpv yayılması şeklinde baş gösterdi. Moralim sıfır ve eşimle kavga etmeye başladık. Onda hiç siğil görünürde yoktu.Biribirimizi gereksiz şekilde suçlamaya başladık fakat bu sorunu aştık. Olan olmuştu artık,
Cildiye doktoru hekim tam  12 seans evet oniki seans kriyoterapi yani hpv siğili dondurma tedavisi uyguladı. Kriyoterapi çok ağrılı tedavisi ve çok ağrılı özellikle hassas olan makat yanı bölgelerde dayanılmaz bir ağrı. Sonuç  … siğiller tekrar çıkmaya başladı bir kısmı düşmedi bile ve genital siğiller karnabahar şeklinde büyümeye başladı Asıl  can sıkıcı olan vajina girişinde de elime sert şekilde siğiller gelmeye başladı. Cildiye doktorum çok iyi niyetle yaptığı  kondilomları dondurma tedavisi bir sonuç vermedi ve vajina içindede siğil olabileceğini bana söyleyip bir devlet hastanesi kadın doğuma gitmemi önerdi.
Moralim sıfır olmuştu. İlk siğili gördüğümden bu hale gelmem tam 3-4 ayda olmuştu.
Evdeki çocuklarla tuvaletleri ayırdım, eşyalarını ayrı yıkadım.Eşimle cinsel yaşantımızı bitirdik. O da suçluluk duygusundan perişan oldu. Bir doktora gitti fakat onda hiç siğil görülmedi.
 İnternette okuduklarımdan anlamıştım ki, tedavide bir eksiklik vardı. Sadece konu genital siğillerin tedavisi ve yok edilmesi olarak görülmüş ve bu HPV nin kanserojen etkisi ve bulaştırıcılığı hakkında bir bilgi verilmemiş ve test de yapılmamıştı. Ne bir smear testi ne de bir HPV tipleme testi yapılmış ben de dahil olmak üzere doktorlarım da sadece genital kondilomların tedavisine  odaklanmıştık.
Ayrancı daki sağlık birimine gittim ve sağlık ocağında smer testi ve HPV testi yapıldı ve genital siğillerimin vajina içine doğru yayıldığı ve makat etrafında da olup ileri derece olduğu ve bu konuda uzman bir eğitim hastanesine gitmem söylendi.HPV testi  tipleme sonucu ve smear testi sonucu gelmesi bir ayı bulabileceği fakat bu arada mutlaka en kısa zamanda siğil tedavisine başlamam aile hekimim tarafından önerildi.
Ertesi günü İnternetten HPV konusunda bulabildiğim her şeyi okumaya ve her HPV videosunu seyretmeye başladı. İstanbuldan Dr Nevra hanımı bu konudaki yazıları ve videoları çok yardımcı olmuştu. Buradaki eğitim hastanesinden bir hafta sonraya randevu alabilmiştim. Daha önce dr. Nevra hanıma tedavi olan 2 kişi ile forumlar aracılığı ile yazıştım ve  Kararımı verdim ve doktor Nevra  hanıma Şişli  İstanbula tedaviye gidecektim.Ofisinden doktor hanımın kongrede olduğu söylendi  ve 3 gün sonraya randevu verildi. Aynı gün anestezi ile lazer ile genital siğillerim vajina ve makat etrafında 200 kadar genital kondilom tek seansta  nevra hanım tarafından yakıldı. Daha önce kriyoterapi ve asit tedavisinde yaşadığım ağrıların bu kadar fazla siğil yakılmasına rağmen onda biri bile olmadı..15 gün  pansuman yaptım ve tekrar istanbula kontole gittim. Yaralarım iyileşmiş ve 10 tane kadar da siğil tekrarlamıştı ve çok küçüktüler. Moralim düzelmeye başladı 200 tane kadar aralarında çok büyük  olan siğiller yakılmış ve sadece 10 tane kadar çok küçük siğil tekrarlamıştı. Bu kez lokal anestezi ile 5 dakikada  genital siğiller yakıldı. Ve sadece 5 gün günde 1 kez pansuman önerildi. 2 hafta sonraki kontoluma giderken sağlık ocağından gelen sonuçları da dr Nevra hanıma götürdüm.
Smear testi temiz fakat HPV testinde HPV tip 31 ve  HPV tip 52 gibi riskli tipler çıkmıştı. Bu defa sadece 1 tane küçük siğil görüldü ve hemen yakıldı. Bağışklığımın düzeltilmesi ve HPV nin vücuttan atılması için bana beslenme önerileri dışında AHCC ilacı kapsül şeklinde 6 ay günde 2 gr almam ve  propolis damlaiçerek de kullanmam önerildi. Eşimde 2 hafta önce tets alınmış onun da sonucu gelmişti. Eşimde hiç siğil yoktu ve onda varklı bir tip  HPV tip 6 ve HPV tip 54 çıkmıştı. Eşlerde farklı tip olabilyormuş, aynı tip bulaşcak diye bir kural yokmuş. Eşime de günde 1 gr AHCC önerildi ve sigarayı bırakmamız da tavsiye edildi. Bu kez 1 ay sonra gittiğim kontrolde siğil yoktu. Evet genital siğil tekrarlamamıştı fakat HPV bende ve eşimde bir süre daha kalacaktı fakat ömür boyu değil. Bunan inanmıştım.
Doktor hanıma 4 ay sonra tekrar gittim ve smear testi  yaptılar bu da normal çıktı ve hpv siğili görülmedi. Nevra hanım 6 ayda  rutin kontrole çağırdı. Bana bu tedavinin maliyeti tahminimden ve daha önceki tevadilerde ödediğimden çok çok aza mal oldu .Hem kısa sürede hem de bilgilenerek kurtuldum.
Benim HPV tedavisinden anladığım bunun sadece  genital siğil  ibaret olmadığı iyi bir takip modern tedavi yöntemleri ve ekip çalışması geretirdiğidir. Normal cinsel hayatımıza son siğil yakılmasından 1 ay sonra döndük ve ben de HPV ile yaşamayı öğrendik.
 Sonuç. 3 ay önce yapılan benim ve eşimin HPV testleri NEGATİF. Yani kurtulduk. Smear testlerim de normal.
Bu Corona günlerinde virüs demişken aklıma gelen HPV illeti hakkındaki yaşadıklarımı paylaşmak istedim.Nasıl ki HPV bitti evde kalarak bu Covid 19 Korona virüsü de bitecek. Evde kalın yeter
HPV den kurtulanlar var mı?? Evet var.. BEN HPV den KURTULDUM.. HPV tedavisini başarılı sonlandıran birinden altın tavsiyeler.. HPV ye esir olmayın, mücadele edin, bağışıklığınıza ve ailenize dikkat edin, kendinize profesyönel bir doktor bulun ve en önemlisi önlem alın.
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2020, 12:34:29 ÖS Gönderen: hpv »

Yorumicin

 • Newbie
 • *
 • İleti: 4
  • Profili Görüntüle
Ynt: HPV den Kurulanlar, Ben Kurtuldum
« Yanıtla #1 : Nisan 13, 2020, 04:30:56 ÖÖ »
burada muhim olan bunun üstesinden aile birliğinizi koruyarak gelmiş olmanız. Ben bir erkeğim ve bende bu rahatsızlığın olduğunu öğrendikten kısa bir süre sonra çok sevdiğim kadından ayrılmak zorunda kaldım. Bende olduğunu öğrendiğim zaman ve onda ki smear testinde bir şey çıkmadığını öğrendiğim zaman ona bulaştırma riskinden dolayı ayrılmıştım nitekim durumum düzelince tekrar bir araya geldik.

Buradan bu yazıyı okuyan ve aynı sorunu yaşayan insanlara şunu demek isterim; 2-3 yıl içinde doğru tedaviyle geçen bir rahatsızlık. Doğru tedavi krioterapi veya koterizasyon. Koterizasyon özünde bir yakma işlemi. Bunu evde plasma pen ile de yapabilirsiniz. Bu bahsettiğim alet yurtdışından sipariş edildiğinde oldukça ucuza gelen çok işe yarayan bir şey. Siğil, et beni gibi şeyleri yakmak için ev kullanımı için tasarlanmış. Kullanımı oldukça basit, siğile dokundur yak, derine gitme, yüzeyi ve etrafını yak. Bu kadar. Youtube da bunu yüzündeki elindeki siğilleri yakmak için kullanan bir sürü insan var, onlara bilgi vermesi açısından bakilabilir. Uygulamadan önce anestol krem (lidokoin %5) veya locanest (lidokoin %10) sürülürse/sıkılırsa acıyı minimize ederiniz. Ayrıca hpv den dolayı panik olmuş insanları söğüşlemek üzerine kurulmuş bir sektör var. Bunu bilmenizi, özenli yapan doktor var ise o doktora düzenli yaktırmayı, dondurmayı, yok ise plasma pen ile kendinizin yapmanızı öneririm.


Bununla beraber kanatma hatasını ben jiletle keserek yapmıştım nitekim hemen sonrasında yayılmışlardı. Jilet kullanmayın, makasla alın. Jilet gerçekten siğili açtığı mikro çiziklerle bir bölgedeki siğili diğer bölgeye aktarıp yayıyor. Beta glucan/ ahcc/ c vit denenebilir. Bunlar bağışıklığı güçlendiren şeyler. Beeo dan aldığım propolis damlaların hiçbir halta yaramadığını söyleyeyim. Prof Saraçoğlu bu konuda çok yanılıyor propolis ne içildiğinde nede üzerine sürüldüğünde bir işe yaramıyor, 4 şişe bitirdim bir gerileme olmamıştı oradan biliyorum.

Sağlıcakla kalın
erguvan

 • Newbie
 • *
 • İleti: 5
  • Profili Görüntüle
Ynt: HPV den Kurulanlar, Ben Kurtuldum
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2020, 04:12:03 ÖS »
ben eşcinselim, dudakta HPV, Burunda HPV ve son alarak makatta HPV yani makat siğili çıktı.
 Makat HPV sinden kurtulmak mümkün mü?
makatta siğil tedavi eden en iyi doktor kim bilginiz var mı
HPV Tedavisi Yardım.... lütfen

Tolga81

 • Newbie
 • *
 • İleti: 4
  • Profili Görüntüle
Ynt: HPV den Kurulanlar, Ben Kurtuldum
« Yanıtla #3 : Ekim 07, 2020, 03:09:52 ÖS »
Zor bir süreç. Tedavisini kontrollerinin düzenli olun ama çokta kasmayın. Evet benim yaşım 39. 2017 yılında kaptım. Üstelik evliyim. Sizler gibi cok moralim bozuldu. Eşime de bulastirirmiyim diye cok kafayi yediğim günleri hatırlıyorum. Şükür hiçte bulaştırmadım. Hep prezervatif ile korundum. Hic geçmeyecek sandım. 12 seans krio yaptırdım. Şükür 1,5-2 sene içerisinde kendiliğinden geçti. Ekstra hicbir şey yapmadım. Sigara alkol devam etti. Geçiyor arkadaşlar. Kafayi buna yormayın. Grip gibi.