Gönderen Konu: penis idrar deliğinde hpv siğili çıktı, penis ucu siğil tedavisi yardım  (Okunma sayısı 982 defa)

faik

  • Newbie
  • *
  • İleti: 3
    • Profili Görüntüle

Merhaba ben 22 yaşında  Tekirdağ da üniversitede okuyan bir gencim.  hpv virüsü kapmışım nerden kaptım en ufak bi bilgim yok her hangi bi cinsel bişeyim  de tam anlamı ile olmadı. 1 kez kız arkadaşımla sürtünme yolu ile deneyim yaşadım , iç çamaşırını kız arkadaşım tam olarak çıkarmadı.
Penis ucunda idrar deliğinde siğil fark ettim, çok korkuyorum.Penis uzu siğili  yaktırdıktan sonra tekrar ürermi . bir de internette böyle bir yazı okudum moralim de bozuldu.
- Erkekte genital siğil çok yaygın gördüğümüz, cinsel bulaşma yoluyla geçen bir hastalıktır
Genital siğiller erkekte genital bölgede Human Papilloma Virus,  HPV enfeksiyonu sonucu gelişen karnabahar görünümünde, bazen tek bir bölgede, bazen birkaç bölgede, bazen toplu iğne başı kadar ufak, bazen de 5 santim, ender durumlarda 15-20 santim çapına erişebilen ağrısız kitlelerdir.
“Kondilom” veya “ Genital Wart” denilen siğil’ler Human Papilloma virus - HPV)-  adı verilen bir virüs nedeniyle oluşur. Erkeklerde , özellikle penis ucunda , penis idrar deliğinde kondilom, penisin alt ve üstünde ve dip kısmında siğiller görülür.
HPV için tanı yöntemi, siğillerin gözle görülmesidir.Genital bölgenin el, ağız veya genital bölgeyle teması veya her türlü cinsel ilişki bu bulaşmaya neden olabilir.
Vücuttaki hpv ye bağlı genital kondilomların ortadan kaldırılması, hastalığın bulaşması ve yayılması yolunda en büyük engeldir.
Genital Siğillerin tamamen temizlenmesinden sonra bile belirsiz bir zamanda kendiliğinden tekrar ortaya çıkabilirler. Buradaki en önemli etkenin vücut direncinin düşüklüğü olduğu düşünülmektedir.
Kondilom ların tedavisindende bazı kremler, krioterapi denilen dondurma yöntemi, koter denilen yakma yöntemi ve lazer tedavisi kullanılır. Bazende cerrahi yolla kesilerek yok edilmesi tercih edilir. Bazı tipler genellikle tekrar eder….
Çok zordayım, aileme de söyleyemiyorum.Penis siğili yaktıran ve penis HPV sinden kurtulan var mı, yardım lütfen.