Gönderen Konu: Eşcinselllerde Makat Siğili Tedavisi en İyi Yöntem lazer Mi, HPV Doktoru Tavsiye  (Okunma sayısı 558 defa)

erguvan

  • Newbie
  • *
  • İleti: 5
    • Profili Görüntüle
Konya’da yaşıyorum. 21 yaşında eşcinsel erkeğim, Yaklaşık 1  önce 3  kez  2 şer ara ile Hiv ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar testi (STD test)  yaptırdım temiz çıktı.
Fakat 6 ay  önce anogenital bölgede, ağız çevresi ve burunda siğiller çıktı, Burun girişinde çıkması beni korkuttu.  Büyük ihtimal cinsel ilişkide bulunduğum birinden geçti.
Bir özel hastanede  Krioterapi yaptırdım 4 sefer 15 gün ara ile  hepsi geçti zannetim fakat öyle değilimiş, duduak ve burun girişi temzi olmasına rağmen  sadece anogenital bölgede kaşıntıyla beraber küçük küçük belirdiler ve ailemin yanında  olduğumdan  antalyada bir özel hastanede tekrar anla bölge makat etrafı dondurma tedavisi, kondilom  krioterapi yaptırdım 3-4 kez ama faydası olmadı ve son gidişimde Doktor , makar atrafı ve girişte  hassas bölgede  krioterapinin etkisi yok, lazer yakma ile kondiloma  müdahale gerekebilir diyerek başka bir doktora  git dedi ve ben araştırmaya başladım. hangisi daha iyi diye… üniversite üçüncü  sınıftayım. sağlık güvencem  ailemden dolayı SGK var  fakat erkek arkadaşım yani partnerim tedavisi özelde karşılacağını söyledi, bu sebeple devlete gitmekten vazgeçtim.
Sonuçta benim bir an önce bir şekilde tedavi olmam gerek…  Makat siğili için lazer mi yoksa Koterizasyon mu yaptırmalıyım? yoksa  Podofilin , Aldara ya da Condylox’u mu denemeliyim ondan önce? İnternette çok bilgi kirliliği var  ,Hangi  Özel Doktor , HPV uzmanı veye HPV kliniği  Daha iyi yapıyolar , özel doktorda genital siğil  fiyat aralığı  ne kadar?
Yardımcı olabilirseniz Çok Çok Çok  sevinirim!  Makat siğili tedavisi olan arkadaşlar öneri ve yardım bekliyorum.