Bir HPV'li daha aranızda
« : Ocak 12, 2020, 12:14:05 ÖÖ »
(35 yaşında/Erkek/Bekar/Alkol,sigara,stres var)
Yaklaşık 3 ay kadar önce tuvalet sonrası temizlik esnasında anüsümün iç kısmında çok küçük (mercimek tanesi kadar bile degil) bir şişlik  dikkatimi cekti. Çok önemsemedim, polip olabileceğini düşündüm ve geçtim. Bir hafta kadar sonra aynı şişlik tekrar dikkatimi çekti, sadece elimle dokunduğumda hissedebildiğim bu şişlik ne ağrı,sızı ne yanma ne de beni rahatsız edebilecek herhangi bir etkiye sahipti. Sadece vardı. Merak ettim ve bir gün banyoda temizledikten sonra telefonun kamerasıyla yakın çekimle anüsümün içini dışını videoya çektim. Yaklaşık 6 adet büyük (mercimeğin yarısı kadar) yaklaşık 6 tane kadar da çok çok daha küçük parçaların anüsün hemen dış deriye yakın olan iç kesiminde ve dış deride olduklarını gördüm. Cehalet iste HPV, kondilom, anal siğil nedir hiç duymadığım, bilmediğim için polip vs diye google da arattım ancak günler sonra bunun HPV olabileceği gerçeğiyle karşılaştım. Malum internette bir hastalığı aratmayagörün hayatınızı altüst edip sizi hayattan soğutacak haber başlıkları, makaleler, yazılarla karşı karşıya kalıyorsunuz ve tam anlamıyla depresyona giriyorsunuz. Bir süre imkanım ve zamanım olmadığı için (yurtdışındayım) doktora gidemedim.

Hasıl, hem hesaplı olur hem de kafam rahat olur diye Türkiye'ye gelince doktora (genel cerrahlar ilgileniyor bu konuyla genellikle) gösterdim ve HPV olduğunu tespit etmiş olduk. Doktora göründükten bir gün sonra yaklaşık yarım saatlik bir laser operasyonuyla siğiller alındı. Hafif sakinlesitirici verdiler, operasyon esnasında uyanıktım, ağrı sızı olmadı, sonrasında da olmadı ve operasyondan bir saat sonra sakinleştiricinin etkisi geçince arabama atladım ve hastahaneden ayrıldım, normal yaşantıma olduğu gibi devam ettim. Sadece mikrop kapmasın diye bir krem verdi o kadar.
Tabi ben evhamlandığım için ayrıca  bir dermatologa gittim ve genital bolgemin tamamını gösterdim kamerayla baktı sorun yok dedi ama ne olur ne olmaz diye Aldara krem verdi (Aldarayı verirken sunu soyledi doktor, "potansiyelleri ortaya çıkarır, taşıyıcılık riskinizi azaltır, arınma surecini aktif biçimde destekler"),  ıkı farklı ürologa gittim penisimi incelediler hatta bir iki ufak bisey (artık aşırı  evhamdan normal seylere bile siğil olabilir diye bakıyorsunuz) dikkatimi cekmisti baktılar ve sorun yok dediler, doktorlardan biri HPV'nin biz erkeklerde kanser riski cok az endiselenme dedi, boğazım  agrıyordu aynada zorlayıp dilimin köküne baktım gorduğum sisliklerle aha bogazım da siğil dolmuş diye kostura kostura KBB doktoruna gıttim meger tat tomurcuklarıymış o şişlikler doktor bisey yok dedi. İnsan evham yapmasın bir defa evet.
Peki ben ne yapıyorum su an, operasyonun üzerinden iki hafta kadar gecti simdi yine yurtdışındayım hayatıma sigarasız,alkolsüz, stressiz, yeşil cay, propolisle devam ediyorum. Aldara kremi kullanmaya başladım ( kremi sadece dış deride kullaniyorum) herhangibir yan etki ile karşılaşmadım henüz (haftada üc gece, bir gün kullan bir gün boş geç şeklinde ve sabahları yıka) eskiden de günlük çamaşır değistiren biriydim bunu devam ettiriyorum. Genital bolgemi makinayla kısaltıyordum artık makinaya ekstra baslık kullanarak kısaltıyorum (aman jilet vs den uzak durun diyor doktorlar virus deforme olmuş deriden rahatlıkla ıceri gırıp çogalabiliyormus). Antiseptik jeller arkadaşım oldular her tuvalet sonrası el yıkadıktan sonra bir de jelle dezenfekte ediyorum. Ayrıca kısa zaman içinde AHCC ye başlayacagım. (Onu da dermatologum onerdi, AHCC bu hastalıgın tedavisi yada ilacı degil bu bağışıklığı cok cok guclendiren bir vitamin desteği) Şimdiye kadar normal herşey ama tekrar cıkacagını hissediyorum neden mi? Öyle candan candan kaşınıyor ki, tüm bu sureci gözden gecirirken aklıma gelen şuydu bu meseleden yani kondilomları farketmeden hemen once makat bolgem ozellikle anus civarım hayatımda hiç deneyimlemediğim kadar cok kaşınıyordu (Sonra ogrendimki bu namussuz virusun belirtilerinden biriymiş). Ne yapacağım tabiki tekrar çıkarsa tekrar yaktıracağım, tekrar, tekrar, mücadeleye devam. İnternetteki yazılara bakıp enseyi karartmayın siz de, tedbirli olun, virüs sizde de varsa artık gerekli mücadeleyi başlatın ama depresyona girmeyin. Gelişmeleri eklerim. Geçmiş olsun 

Bu arada arastırmalarım sonucu ve doktorlardan aldığım cevaplara göre virus temasla bulaşıyor. Yani siğillerin yada HPV nin mevcut olduğu bolgenin yogun teması gerekli bulaş için. Bu virus kana sirayet etmiyor sadece deride kalıyor. Seks hayatınızı bitiren birsey degil ama cok dikkatli ve ozenli olmalısınız. Tedavinin ilk bikaç ayında seksden uzak durun diyor doktorlar e haklılar, diger insanlara bulaştırmayalım, ben uzağım. Kondom kullanın. Saygılar   

Yakma öncesi ve yakma sonrasi iki gorsel ekliyorum.
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2020, 10:10:29 ÖÖ Gönderen: plutoc »