Gönderen Konu: Bir HPV'li daha aranızda  (Okunma sayısı 9764 defa)

plutoc

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir HPV'li daha aranızda
« : Ocak 12, 2020, 12:14:05 ÖÖ »
(35 yaşında/Erkek/Alkol,sigara,stres var)
Yaklaşık 3 ay kadar önce tuvalet sonrası temizlik esnasında anüsümün iç kısmında çok küçük  bir şişlik  dikkatimi cekti. Çok önemsemedim, polip olabileceğini düşündüm ve geçtim. Bir hafta kadar sonra aynı şişlik tekrar dikkatimi çekti, sadece elimle dokunduğumda hissedebildiğim bu şişlik ne ağrı,sızı ne yanma ne de beni rahatsız edebilecek herhangi bir etkiye sahipti. Sadece vardı. Merak ettim ve bir gün telefonun kamerasıyla yakın çekimle bu şişlikleri videoya çektim. Bir kaç tane büyük (2-3 mm çapında) birkaç tane de daha küçük yuvarlak yapının anüsün hemen dış deriye yakın olan iç kesiminde ve dış deride olduklarını gördüm. HPV, kondilom, anal siğil nedir hiç duymadığım, bilmediğim için polip vs diye google da arattım ancak günler sonra bunun HPV olabileceği gerçeğiyle karşılaştım. Malum internette bir hastalığı aratmayagörün hayatınızı altüst edip sizi hayattan soğutacak haber başlıkları, makaleler, yazılarla karşı karşıya kalıyorsunuz ve tam anlamıyla depresyona giriyorsunuz. Beni de etkiledi açıkçası okuduklarım. Bir süre imkanım ve zamanım olmadığı için (yurtdışındaydım) doktora gidemedim bu süreçte de bu yapılarda bir buyume olup olmadığını artış olup olmadığını takip ettim ve kayda değer bir değişiklik olmadığını da gormuş oldum

Türkiye'ye gelince doktora gittim ve görsel muayeneden sonra doktor bunların HPV olduğunu belirtti. Muayeneden bir gün sonra yaklaşık yarım saatlik bir laser operasyonuyla siğiller yakılarak temizlendi. Operasyon esnasında hafif bir sakinleştirici verdiler, uyanıktım, herhangi bir ağrı sızı olmadı, operayon sonrasında da olmadı ve operasyondan bir saat sonra sakinleştiricinin etkisi geçince arabama atladım ve hastaneden ayrıldım, normal yaşantıma devam ettim. Sadece mikrop kapmasın diye bir krem verdi doktor onu kullandım o kadar.
Ayrıca daha sonra bir dermatologa gittim ve genital bolgemin tamamını gösterdim kamerayla baktı sorun olmadığını belirtti ama ne olur ne olmaz diye Aldara krem önerdi (Aldarayı verirken sunu soyledi doktor, "potansiyelleri ortaya çıkarır, taşıyıcılık riskinizi azaltır, arınma surecini aktif biçimde destekler").
Peki ben ne yapıyorum su an, operasyonun üzerinden iki hafta kadar gecti hayatıma sigarasız,alkolsüz, stressiz, yeşil cay, propolisle devam ediyorum. Aldara kremi kullanmaya başladım ( kremi sadece dış deride kullaniyorum) herhangibir yan etki ile karşılaşmadım henüz (haftada üc gece, bir gün aralıkla gece sürüp sabahları yıkama şeklinde kullanıyorum) eskiden de günlük çamaşır değistiren birisiydim bunu devam ettiriyorum. Genital bolgemi makinayla kısaltıyordum artık makinaya ekstra baslık kullanarak kısaltıyorum (doktor uyarısı üzerine jilet vs den tamamen uzak duruyorum, virus deforme olmuş deriden rahatlıkla ıceri gırıp çogalabiliyormus). Antiseptik jeller arkadaşım oldular her tuvalet sonrası el yıkadıktan sonra bir de jelle dezenfekte ediyorum. Ayrıca kısa zaman içinde AHCC ye başlayacagım. (Dermatologum onerdi, AHCC bu hastalıgın tedavisi yada ilacı degil bu bağışıklığı cok cok guclendiren bir vitamin desteği) Şimdiye kadar olanlar bu şekilde.  İnternetteki yazılara bakıp enseyi karartmayın siz de, tedbirli olun, virüs sizde de varsa artık gerekli adımları takip edin ama depresyona girmeyin. Gelişmeleri eklerim. Geçmiş olsun 

Bu arada arastırmalarım sonucu ve doktorlardan aldığım cevaplara göre virus temasla bulaşıyor. Yani siğillerin yada HPV nin mevcut olduğu bolgenin yogun teması gerekli bulaş için. Bu virus kana sirayet etmiyor sadece deride kalıyor. Seks hayatınızı bitiren birsey degil üzülmeyin ama özellikle tedavi döneminde biraz daha dikkatli ve ozenli olmalısınız. Saygılar   
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2022, 10:14:11 ÖS Gönderen: plutoc »

plutoc

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir HPV'li daha aranızda
« Yanıtla #1 : Ocak 30, 2020, 05:44:51 ÖS »
Süreci paylaşmak adına yazmaya devam ediyorum.
Henüz tekrarlama olarak değerlendirilebilecek bir durumla karşılaşmadım.
Ne kullanıyorum.
Zencefil, zerdeçal, ekinezya ve propolis bitkisel kapsüllerinden kullanıyorum. Bu haplarla ilgili marka veya görsel paylaşmaya gerek yok diye düşünüyorum çunku yurtdışındayım ve yerel markalar kullanıyorum, marketten alıyorum genelde bunları. Henüz elime geçti AHCC'ye başladım bunu biraz araştırdım Quality of Life markasının urunlerini çok tavsiye etmişlerdi I-Herb üzerinden aldım gümrük dahil 76 Euroya geldi. Türkiye'ye kaça gelir nasıl gelir bilmiyorum. 3 farklı versiyonu vardı, bu üç versiyon etken maddenin miktarına gore silver,gold ve platinium olarak sunulmus ben platinium olanını tercih ettim ve gunde 2 kapsül kullanıyorum. Bir de propolis spreyi kullanıyorum bu spreyi Türkiye'deyken aldım çok kaliteli bir ürün BEE'O UP diye bir Türk markası. Bu spreyi anal bölgede bir iki damla sürmek şeklinde kullanıyorum. Fiyatı 60 tl gibi kalmış aklımda ama emin değilim.
Nasıl yaşıyorum?
Alkol sigara yok. Yani arada bir iki kadeh şarap o da bir toplantım vs varsa onun haricinde yüksek alkol oranına sahip içkilerden tüketmiyorum. Sigara içmiyorum ama arada bir canım isterse bir sigara içerim. Günlük bitkisel desteklerimi kullanıyorum ve sağlıklı besleniyorum. Şimdi burada ve bazı forumlarda bu hastalığın çözümünün olmadığı bitkisel haplar ve vitaminlerin işe yaramadığı söyleniyor. Evet belki faydası da olmayabilir ama bu hastalıkla ilgili doktorların soylediği şey şu "HPV den kurtulmak mı istiyorsunuz o zaman bağışıklık sisteminizi güçlendirin", o halde biz de bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye çalışmaktan başka bişey yapamayız diye düşünüyorum. Dışarıdan herhangi bir medikal ürünle, tedaviyle çözülemiyorsa ben de bu virüsle savaşan hücrelerimi güçlendirir onları desteklerim. Ayrıca şunu da gözardı etmemek lazım, diyelim ki kondilomları siğilleri yaktırdınız, dondurdunuz ya da bir şekilde kurtuldunuz bu virusun sizden tamamen gittiği anlamına gelmiyor o halde bir daha çıkmaması için gerekli desteği vücudumuza vermemiz lazım. Benim anladığım en fazla bir kaç sene üzerinde durulur ve gerekli ilgi hassasiyet gösterilirse tamamen kurtulunabilecek bir viral hastalık, ya da virüsten tamamen kurtulunamasa bile kondilom siğil tekrarını ortadan kaldırıp bulaş riskini minimize edebilme şansımız var.
Aldara kremle ilgili olarak: bir gün kullan bir gün boş geç şeklinde kullanıyorum. Nedense bende en ufak bir kızarıklık bir hassasiyet bir sey oluşmadı. birçok kişi o kadar çok bahsetmis ki yan etkilerinden ve yarattığı tahribattan bende olmayınca "acaba ılacı uretırken etken maddeyı mı koymadılar hatalı urun mu acaba diye dusunmuyor değilim. Ama herneyse kullanıyorum. Umarım bir faydası oluyordur.
Son olarak tuvalet alışkanlığımda bir değişiklik yaptım. Tuvalet temizliğini artık sıcak suyla ( cok fazla sicak degil ve bunun iki gerekçesi var soguk yada serin su tam anlamıyla hijyen saglamiyor ayrica sicak suyun bölgeye kan akışını hızlandıracağını düşünüyorum) ve her seferinde sıvı sabunla yapıyorum iyice duruluyorum ve sonrasında bir iki püskürtme miktarı propolis spreyi kullanıyorum. Sabah ve akşam olmak üzere iki kere çamaşır değiştiriyorum ve havlularımı bir iki kullanımdan sonra makinaya atıyorum. Ellerimi antiseptikle sürekli temizliyorum aynı antiseptikle penis etrafını ve bacak arasını da dezenfekte ediyorum. Başkalarına bulaştırmamaya dikkat ederken kendi kendimizin başka bölgelerine de bulaştırmamaya dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum. (Bu arada kullandığım antiseptik 70 derece) ellerim için bazen 90 derece alkol de kullanıyorum ama sık değil.
Kendinize iyi bakın, sıkmayın canınızı (evet sıkmayın çünkü malum hep stresten hep)
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2022, 10:26:51 ÖS Gönderen: plutoc »

plutoc

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2020, 01:01:49 ÖÖ »
Aldara krem güncellemesi
Herkese merhaba. Bir onceki mesajda Aldara kremin herhangi bir yan etki göstermediğini yazmıştım. Evet yazmıştım. Malesef uc yada dort gun sonra hayatımın en kabus dolu 10 gununu yaşadım. Bir ay boyunca düzenli kullandığım krem en ufak bir tepki vermezken (ne bir yanma ne sızı ne kızarıklık) 4.haftanın bitiminden sonra bir gün aniden evet aniden hayatımı kabusa çevirdi. İki gün içerisinde tüm anal bölgem kızarıp kabardı ve hemen ilacın kullanımını durdurdum. Oturamıyorsunuz yatamıyorsunuz su değdiremiyorsunuz, ve malesef en şiddetli kısmı 3 ya da 4 gun suruyor. Tarifi olmayan bir kaşınma durumu oluşuyor, mecburen biraz kaşıyorsunuz ondan sonrasında ise bir kac saat acıdan sızıdan kendinize gelemiyorsunuz.  Üç dört gün sonrasında yavas bir hızda azalmaya başlıyor. Bu süreçte ne yaptım? Mecburen dayandım ve bekledim bu arada pişik kremi kullandım o biraz rahatlattı ve yaklaşık 10 gun içinde tüm tahribat ortadan kalktı. Şu an Aldara'ya devam ediyor muyum, hayır! Yerli ve yabancı forum sitelerini ilaç yorumlarını ve doktor değerlendirmelerini takip ettiğim kadarıyla bu tahribat ilacın çalıştığının ve işe yaradığının göstergesi olarak kabul edilebilirmiş. Fakat ben bu yaşadığımı tekrar yaşamak istemediğim için ilacın kullanımını durdurdum, gerekirse (siğil tekrarlaması durumunda) gider yaktırırım yine ama bu kremle olan hikayem burada sona eriyor.
Ortaya çıkan tahribat
-kızarıklık (aşırı derecede)
-kabarma (neredeyse anüsü kapatacak kadar)
-kaşıntı (yok boyle bisey ve bu kaşıntı kasıklara, testislerinize ve hatta penisinize kadar tesir ediyor)
-cilt rengi değişimi (cildiniz kireç gibi beyazlıyor malesef)

Tüm yan etkiler geçici endişelenmeyin ama kullanıyorsanız ve henüz herhangi bir etkiyle karşılaşmadıysanız zor günlere hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

Bunun dışında bir önceki paylaşımda belirttiğim tüm uygulamalara devam ediyorum. Herhangi bir tekrarlamayla karşılaşmadım.

Son bir not daha ekleyeyim, bu genital siğil, HPV artık ne derseniz, duruma bakış açım tamamen değişti artık hiç canımı sıkmıyorum. Çünkü sıkılacak hiç bir durum yok. Öncelikle şunu görmek lazım ki bu gayet yaygın bir durum (Ancak insanlar bunu pek dile getirmemeyi tercih ediyorlar) ve herhangi bir şekilde size geçmiş olabilir. Şimdi eğer HPV ile yeni tanışmış birisi burayı okuyorsa diyeceğim şu ki dünyanın sonu gibi bir durum söz konusu değil. En kısa zamanda gidip koterizasyon işlemini iyi bir doktora yaptırın ve damarlarımızdaki savaşçıları güçlendirin. İnternette fotoğrafları paylaşılan vakalar genelde çok çok nadir durumlar. Dediğim gibi bu çok yaygın bir durum. Gerekli özeni gösterin yeterli.
Saygılar.
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2022, 11:11:15 ÖS Gönderen: plutoc »

plutoc

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2020, 09:06:48 ÖÖ »
Merhaba, en son 20 şubatta bir güncelleme yapmışım yani 3 ay olmuş. Herhangi bir tekrarlama ile karşılaşmadım. Daha önce de bahsettiğim gibi cildimin verdiği reaksiyondan sonra Aldara krem kullanımını durdurmuştum daha sonra da kullanmadım tekrar. AHCC ulaşımı sıkıntılı olduğundan iki aydır bunu da kullanmıyorum. Propolis, zerdecal ve zencefil kapsulleri kullanmaya devam ediyorum. Tüm bu desteklerin HPV'nin vucuttan temizlenmesiyle ilişkisi var demek de yok demek de mumkun değil cunku bu ilişkileri tespit etmek icin uzun yıllar kapsamlı testlerin deneylerin yapılması lazım dolayısıyla faydalı olabilir de olmayabilir de ya da plasebo etkisi de yaratıyor olabilir. Ancak bu güncellemede vurgulamak istediğim konu şu olacak, Ocak ayında kondilomları aldırmadan once tam bir kan tahlili yaptırmıştım daha sonra nisan basında bir tahlil daha yaptırdım ve bu ikisi arasında ozellikle kanda bağısıklıkla ve savunma mekanizmasıyla ilgili değerlerde yine normal sınırların içinde kalmak sartıyla dikkat ceken bir değişim olduğunu (olumlu) gördüm. Simdi bu değişim AHCC ile propolis,zerdecal,zencefille ya da sigarayı bırakmamla ilgili olabilir veya bunların hepsiyle de ilişkili olabilir. Ancak bu desteklerin hicbiriyle HPV ile mucadele arasında birebir ilişki kurma imkanımız olmasa da en azından vucudun kendini savunma mekanimasını güclendirdiğini ve boylece bu mucadelenin daha etkili verildiğini soyleyebilirim diye dusunuyorum.
Simdi burayı okuyan ve HPV ile yeni tanışmış  arkadaşlara sunları soylemek istiyorum. Canınızı sıkmayın lütfen bu konuyu internette arattığınızda hayatınızın kaydığını alt üst olduğunu zannediyorsunuz ve büyük bir umutsuzluk kaplıyor sizi, umutsuz olmayın bu da diğer rahatsızlıklar gibi bir rahatsızlık ve diğer hersey gibi insan deneyiminin bir parcası. Kendinize dikkat edin vucudunuza bakın bağısıklığınızı destekleyin gerisini icinizde siz farketmeden her gün bir cok mikropla bakteriyle virusle savasan hücrelerinize bırakın.
Su an daha fazla soyleyebileceğim birsey yok ara sıra yine guncelleme yaparım
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2022, 11:13:21 ÖS Gönderen: plutoc »

trak

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Mayıs 30, 2020, 11:12:32 ÖÖ »
Edirne de yaşıyorum ve eczacıyım. 8 aydır yeni bir ilişkim de var, ona da bulaştırdım.. pişmanım.
 Bundan önce  3 kez şüpheli birliktelik yaşadım. Son ilişkim Kıbrıs ta bir yabancı kadın ile yaşadığım şüpheli bir ilişki idi. Tüm şüphelerim ondan aldığım..  2 yıl önce. çok pişmanım.

Kıbrısta yaşadığım bu bir kerelik cinsel ilişkiden 2 gün sonra önce penisimde ve idrar deliğinde  kızarıklık ve ve kabuklanma ve sonra idrarda yanma başladı. Panik oldum. kimseye söyleyemedim
Bir laboratuarda kültür test yaptım Üreoplasma diye cinsel ilişki ile bulaşan bir hastalık almışım. bir hafta antibiyotik aldım. İlaçlara 3 gün cevap verdi ve şikayetim geçti.

Asıl hikaye 2 ay sonra başladı. Kasıklarımdan başlayan küçük et benleri 1 haftada penise yıldı. Bize gelen ve benzer şikayet için ilaç alan hastalardan hemen durumu anladım. Genital siğil yani HPV hastalığı almıştım. Okumadığım yayın kalmadı..

Edirne küçük bir şehir.  Edirnedeki doktorların çoğu beni eczacı olduğum için tanır… utancımdan kimseye gidemedim ve benzer hastalara sattığım Aldara isimli kremi kullandım. Kullanmaz olaydım.. Yan etkilerin hepsi oldu. Penisim kıpkırmızı, ağrıdan yürüyemez oldum. Ve cinsel siğiller azdı. 2 haftada 100 üzerinde siğil oldu. En kötüsü anladım ki jilet de kullanmamam gerekli imiş ve ben kullandım, siğilleri fark ettiğimde dahi ne olduklarınını bilmeden et beni sanıp hem jiletle kanattım hem de elimle kurcaladım.

Yapacak bir şey kalmadı. Devlet hastanesinde bir ürolog dr aradım tanıdığım. O da bu hastalıkla ilgilenmediğini söyleyip  beni cildiye uzmanı arkadaşına gönderdi. 4 seans evet tam DÖRT seans kriyoterapi yani gaz ile dondurma hpv tedavisi uygulandı. Canım çok acıdı ve maalesef hiçbir işe yaramadı, siğillerin bir kısmı döküldü fakat bu arada süreç ucun olduğu için ve bu kez penisin hemen altında siğil çıktı.

Moralim iyice bozuldu. Bir özel hastanede de tam 3 kez koter ile genital siğil yakma tedavisi oldum. Siğiller kısmen azaldı, çoğalmaları durdu. Fakat çok iz kaldı ve yaralar oldu.
 Bu arada kız arkadaşım da makat yanında büyük 4 adet siğil hızlı bir şekilde çıktı. Bu bana moral çöküntü oldu. Başka birine bende belirtiler olmadan henüz ve  bilmeden bulaştırmıştım
Sonuçta bendeki  siğiller bu defa daha  büyük olarak çıktı. Sonuç alamadım. Koter tedavisi yapan doktor bu kadar yayılmasından tedaviye rağmen ve büyümesinden rahatsız oldu ve kanserojen bir tip olabilir diye hpv tiplemesi önerdi ve tedavi için de   bana istanbula dr. hakan beyi  önerdi ve lazer yöntemi ile sonuç alacağımı söyledi. hpv  taşıyan bi erkeğin bundan sonraki süreçte kanser yada  buna benzer rahatsızlıklara karşı aşı yaptırmasının bu süreçte bi önemli de olduğunu söyledi...

Araba ile 3 saat .HPV  rahatsızlığı dolayısıyla  Edirneden istanbula gelip şişli de  doktor beye kız arkadaşımla başvurduk.

Genital siğil lazer tedavisi ile ilgili videoları izledim. Bana lazer hpv tedavisi maliyeti tahinimden çok düşük oldu. Bir seansta siğillerin hepsini yaktılar. Yaklaşık 150 tane genital siğil bir kısmı büyük. İyileşme süreci 15 gün pansuman ile bitti. 3 hafta önce ikinciye gittiğimde 8 tane çok küçük siğil çıktı 3 tanesi de  gözle değil doktor beyin yaptığı asit testinde cilt altında bulunup alındı.
Kız arkadaşımda çıkmadı tekrarlamadı, smear testi de temiz çıktı.HPV aşısı Gardasil ilk dozlarını da olduk birlikte.
 Benim HPV testim ise HPV tip 11 ve HPV tip 52 çıktı. Kız arkadaşımın ise HPV 6.Yabancı forumlrdan baktım, doktor da aynı şeyi söylemişti Farklı tip olarak bulunabiliyormuş ve karşıya farklı tip geçebilrmiş. Aynı tip eşlerde olması şart değilmiş.. İstanbula  doktor hakan bey belirli aralıklarda kontrole çağırdı,
Hayatımı değiştirdi. AHCC alıyoruz , propilis, imutor ve tabii ki yeşil çay. Kız arkadaşım sigara içmiyor fakat ben tiryakiyim ve bırakmak zorundayım. Alkolü bıraktım...
 Bu HPV denen illet de bitip gidecek, kötü bir anı kalacak.iyileşiyorum. bunu anladım. Fakat bende bıraktığı psikolojik travma ve başkasına bulaştırma suçluluğu zor gidecek.
 HPV siz günlere dostlar..

plutoc

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Eylül 20, 2020, 10:30:00 ÖS »
İlk mesajdan itibaren yaklaşık 9 ay, siğillerle tanışalı da yaklaşık neredeyse 1 sene geçti  dolayısıyla bir güncelleme ve genel bir değerlendirme yapmanın zamanı geldi.
Herşeyden önce şunu belirtmeliyim ki HPV li olduğumu öğrendiğim 9 ay önce biraz afallamıştım  bu biraz da konuyla ilgili bilgisizliğimden kaynaklanıyordu sonrasında ise şimdi örneğin kendimle ve  yaşadığım süreçle gayet barışığım, çevremdeki insanlarla konusu açıldığında konuşuyorum paylaşıyorum, öyle üzülüp perişan olacak ya da utanıp sıkılacak bir durum yok. İnsanoğlu da diğer canlılar gibi bir organizma ve bu virüsler, bakteriler, mikroplar ve sebep oldukları hastalıklar da yaşamın bir parçası. Özellikle bu durumla henüz karşı karşıya gelen utangaç, çekingen bir yapıya sahip olan arkadaşlar burdan size söyleyeceğim tek şey kim ne der kim ne söyler diye düşünmeyin ve tıbbi bir konu olan bu HPV konusundan şüpheniz varsa hiç geciktirmeden bir doktora müracat edin ve tedavinizi başlatın ve karalar bağlamayın hayatınız sona ermedi, cinselliğiniz sona ermedi, gelecek planlarınız sona ermedi ve hiçbiri de sona ermeyecek. Şimdi o forum senin bu forum benim sosyal medyada şurada burada bu virüsten nasıl kurtulurum diye hızlı bir çözüm arıyorsunuz, sakin olun. Özellikle akıldan mantıktan uzak paylaşımlara kulak vermeyin.
Bende henüz bir tekrarlama yok, bir sene geçti. Daha önceki mesajlarda günlük rutinlerimden ne yaptığımdan ne ettiğimden bahsetmiştim. Ayrıca elma sirkesini bir plastik sprey kutusuna koydum birkaç günde bir tüm anal bölgeye penis etrafına penise testisler vs sıkıp şortumu giyip yatıyorum. Süper bir hijyen yöntemi olduğunu düşünüyorum. Arada sigara içsem de tekrar yoğun başlamadım, bir de Covid-19 meselesinden dolayı sigaradan olabildiğince uzak durmaya devam ediyorum. Birkaç aydır bitkisel destek vs de almıyorum açıkçası. Ve en önemlisi asla ve asla kıl temizliğinde jilet kullanmıyorum, hatta kullandığım makinalarda ekstra başlık takıyorum. Bu o kadar önemli ki jilet hiç farketmesek de gözle görülmeyen mikro tahribat yapıyor deride aynı şekilde traş makinalarını başlıksız kullanmak da öyle ve bu tahriş bölgelerinden virüs yayılımı devam ediyor anladığım kadarıyla.
Ayrıca internetten bir tane mikroskop kamera aldım şüphelendiğim bir durum varsa o kamerayla bakıyorum deride vs ne var ne yok görünüyor (300-500 tl civarlarında bu kameralar).
Evet gördüğünüz gibi ilk dönemde koterizasyonu yaptırıp daha sonra aldara krem kullandım tıbbi olarak, sonrasında da kendime hpv ile yeni bir yaşam yolu oluşturdum. 1 senedir tekrarlama yok evet ama çıkıp da HPV den kurtuldum, HPV yi yendim, şu, bu demiyorum çünkü hakikaten anlamsız böyle şeyler söylemek, vucudumda bağışıklığımın düştüğü bir dönemde tekrar çıkmak üzere bulunmaya devam ediyor olabilir ve yarın bir gün tekrarlayabilir.
Hepinize geçmiş olsun. Saygılar.
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2022, 11:16:14 ÖS Gönderen: plutoc »

Tolga81

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ekim 07, 2020, 03:11:03 ÖS »
Zor bir süreç. Ancak çokta kasmayin. Evet benim yaşım 39. 2017 yılında kaptım. Ustelik evliyim. Sizler gibi cok moralim bozuldu. Eşime de bulastirirmiyim diye cok kafayi yediğim günleri hatırlıyorum. Şükür hiçte bulaştırmadım. Hep prezervatif ile korundum. Hic geçmeyecek sandım. 12 seans krio yaptırdım. Şükür 1,5-2 sene içerisinde kendiliğinden geçti. Ekstra hicbir şey yapmadım. Sigara alkol devam etti. Geçiyor arkadaşlar. Kafayi buna yormayın. Grip gibi.

plutoc

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Şubat 28, 2022, 11:28:40 ÖS »
Merhaba,
Konuyu açalı tam 2 sene olmuş. Hpv ile tanışalı 2 buçuk sene. Bir güncelleme yapmak istedim, burayı ilk defa okuyan biri varsa sayfanın başından itibaren bu süreci tamamen görmüş olsun diye. Herhangi bir tekrarlama olmadı. Bu konu ile ilgili olarak kullanmaya başladığım bitkisel destekler vs hiçbirine devam etmiyorum ancak daha önceden de kullanmaya devam ettiğim günlük vitamin desteklerini kullanıyorum. Arada rutin olarak kan ve vitamin değerlerime baktırıyorum bağışıklık sistemine dair değerleri takip ediyorum. Hepsi iyi ben de iyiyim. Siz de iyi olursunuz umarım. Aktif bir hayatım var spor yapan biriyim konudan bağımsız genel olarak tavsiye etmiş olayım. Hareket iyidir. Saygılar.