Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Erkekte HPV / Ynt: Çölyak Hastasında HPV ÇIKARSA - Erkek- Mersin
« Son İleti Gönderen: Yorumicin Mart 14, 2020, 06:43:42 ÖS »
1.Kesinlikle jilet kullanmamalısın, jilet yayar. 2. Uzun bir süreç maalesef (1.5 2 yıl) o yüzden sabırlı olmalısın. 3. Çıktıkça yaktırmak zorundasın, aksatma elini sürdükçe yayılır. 4. Kendine havuc suyu, elma suyu, portakal suyu gibi şeyler yapmalısın vede beta glukan hap almalısın. 5. Siğiller küçük çıkmaya başladığında zayıflıyor anlamına gelir, plasma pen al kendine çıktıkça kendin yak (aliexpress plasma pen 50tl). Aynı sorunları ben de yaşadım, kötüyü tecrübe ettim ve tecrübemi yazdım. Şu anda 1 tane küçük yerde çıkıyor ve onu çıktıkça plasma pen ile yakıyorum. Geçmiş olsun
2
Erkekte HPV / Çölyak Hastasında HPV ÇIKARSA - Erkek- Mersin
« Son İleti Gönderen: bağışıksız Mart 06, 2020, 03:48:52 ÖS »
Merhabalar,
Genç ve bu konuda önüne gelenin yazdığı yazılardan kafası karışmış biriyim, lütfen aydınlatın.
Ben 20 yaşına gelene kadar bağışıklık sistemi zayıf olan biriydim ve en sonunda öğrendim ki çölyak hastasıymışım. Bu süreçte diyete başlamam gerekti ve stresle birlikte diyete de uyamadım sağlığım da kötüye gitti. Bu sırada genital bölgemde bir tomurcuk çıkmaya başladı ve ben bunun geçici bir şey olduğunu düşündüm, bir kaç kez yalnışlıkla kestim. Sindirim sistemi sorunlarımın tedavisiyle uğraşırken buna odaklanamadım, sayısı arttı. Okulu dondurup ailemin yanına döndükten sonra bunu da araştırdım ve hpv hakkında bilgi edinince tanıdığım üroloji doktoruna göründüm, cildiyeye yönlendirdi. Cildiye dondurmak için bir şeyler sıktı ve 2 hafta sonra tekrar gel dedi ve başka benimle muhattap bile olmadı -sırf doktora temiz gitmek için kıllarımı aldım yayılmasına sebep oldu neden ters davrandı anlamadım-. Önce siğiller azaldı ama 2 hafta içinde daha hızlı çoğaldı. Üroloji doktoruna tekrar gittim ve yakamayacak kadar yayıldığını söyledi -irili ufaklı yaklaşık 15 tane-. Doktor alanına girmediğini söyleyip özeli tavsiye etti. Hemen üniversiteyi arayıp rastgele bir profesöre randevu aldım. Hafta içi gideceğim. Yayılıyor, terleme ve kokma başladı ki temizliğe dikkat ediyorum ama artık dokunmaya korkar oldum. Lütfen beni aydınlatın çünkü ne yapmam gerekiyor bilmiyorum ve bu şehirde hangi doktora gidebilirim bilmiyorum. AHCC almalı mıyım, tek tipi mi var nereden temin etmeliyim...
3
Erkekte HPV / Ynt: Bir HPV'li daha aranızda
« Son İleti Gönderen: plutoc Şubat 20, 2020, 01:01:49 ÖÖ »
Aldara krem güncellemesi
Herkese merhaba. Bir onceki mesajda Aldara kremin herhangi bir yan etki göstermediğini yazmıştım. Evet yazmıştım. Malesef uc yada dort gun sonra hayatımın en kabus dolu 10 gununu yaşadım. Bir ay boyunca düzenli kullandığım krem en ufak bir tepki vermezken (ne bir yanma ne sızı ne kızarıklık) 4.haftanın bitiminden sonra bir gün aniden evet aniden hayatımı kabusa çevirdi. İki gün içerisinde tüm anal bölgem kızarıp kabardı ve hemen ilacın kullanımını durdurdum. Oturamıyorsunuz yatamıyorsunuz su değdiremiyorsunuz, ve malesef en şiddetli kısmı 3 ya da 4 gun suruyor. Tarifi olmayan bir kaşınma durumu oluşuyor, mecburen biraz kaşıyorsunuz ondan sonrasında ise bir kac saat acıdan sızıdan kendinize gelemiyorsunuz.  Üç dört gün sonrasında yavas bir hızda azalmaya başlıyor. Bu süreçte ne yaptım? Mecburen dayandım ve bekledim bu arada pişik kremi kullandım o biraz rahatlattı ve yaklaşık 10 gun içinde tüm tahribat ortadan kalktı. Şu an Aldara'ya devam ediyor muyum, hayır! Yerli ve yabancı forum sitelerini ilaç yorumlarını ve doktor değerlendirmelerini takip ettiğim kadarıyla bu tahribat ilacın çalıştığının ve işe yaradığının göstergesi olarak kabul edilebilirmiş. Fakat ben bu yaşadığımı tekrar yaşamak istemediğim için ilacın kullanımını durdurdum, gerekirse (siğil tekrarlaması durumunda) gider yaktırırım yine ama bu kremle olan hikayem burada sona eriyor.
Ortaya çıkan tahribat
-kızarıklık (aşırı derecede)
-kabarma (neredeyse anüsü kapatacak kadar)
-kaşıntı (yok boyle bisey ve bu kaşıntı kasıklara, testislerinize ve hatta penisinize kadar tesir ediyo)
-cilt rengi değişimi (cildiniz kireç gibi beyazlıyor malesef)

Tüm yan etkiler geçici endişelenmeyin ama kullanıyorsanız ve henüz herhangi bir etkiyle karşılaşmadıysanız zor günlere hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

Bunun dışında bir önceki paylaşımda belirttiğim tüm uygulamalara devam ediyorum. Herhangi bir tekrarlamayla karşılaşmadım.
(İlacın etkilerine dair görseller var ama bu sitede anladığım kadarıyla görsel paylaşımı yapılmıyor dolayısıyla eklemiyorum artık.)

Son bir not daha ekleyeyim, bu genital siğil, HPV artık ne derseniz, duruma bakış açım tamamen değişti artık hiç canımı sıkmıyorum. Çünkü sıkılacak bir durum yok. Öncelikle şunu görmek lazım ki bu gayet yaygın bir durum (Ancak insanlar bunu pek dile getirmemeyi tercih ediyorlar) ve herhangi bir şekilde size geçmiş olabilir. Şimdi eğer HPV ile yeni tanışmış birisi burayı okuyorsa diyeceğim şu ki dünyanın sonu gibi bir durum söz konusu değil. En kısa zamanda gidip koterizasyon işlemini iyi bir doktora yaptırın ve damarlarımızdaki savaşçıları güçlendirin. İnternette fotoğrafları paylaşılan vakalar genelde daha ekstrem durumlar ve bağışıklık sistemini zayıflatıcı diğer hastalıklarla eş zamanlı bulunduklarından etkileri de fazlalaşıyor. Özellikle HIV ile bir arada olduğunda sanırım biraz daha meşakkatli bir hal alıyor ama onun da özenli bir biçimde takibi tedavisi yapılırsa buyuk ölçüde korkulacak bir durum yaratmayacağı söylenebilir.  Ayrıca Twitter da @JBSANTOSMD2 hesabında yabancı bir doktor yaptığı HPV koterizasyonları ile ilgili vıdeolar paylaşıyor göz atabilirsiniz.
Saygılar.
4
Erkekte HPV / HPV'li bir eşcinselim maalesef
« Son İleti Gönderen: recep0967 Şubat 13, 2020, 11:56:41 ÖÖ »
1 ay önce anal bölgemdeki siğilleri yaktırdım.Fakat hâlâ idrarımı yaparken çok acıyor ve az da olsa kanıyor.Yurtta kaldığım için 2 haftadır procto glyvenol kremi kullanamadım.Bu yüzden hâlâ iyileşmemiş olabilir mi? Çünkü doktor 3 hafta süre vermişti.Lütfen yardımcı olun
5
HPV Aşısı / Ynt: HPV li OLUP AŞI YAPTIRANLAR
« Son İleti Gönderen: İpekk-k Ocak 31, 2020, 01:48:16 ÖS »
Ben aşıyı kadın doğum doktorumun kliniğinde yaptırdım. Onlar nerden alıyor bilmiyorum. Kontrolsüz kullanımı önlemek için eczanelerde olamayabilir, ya da reçetesiz satılmıyordur. Markası GARDASİL idi.
6
Erkekte HPV / Ynt: Bir HPV'li daha aranızda
« Son İleti Gönderen: plutoc Ocak 30, 2020, 05:44:51 ÖS »
Süreci paylaşmak adına yazmaya devam ediyorum.
Henüz tekrarlama olarak değerlendirilebilecek bir durumla karşılaşmadım. Ancak anüsün hemen iç kesiminde yakılan siğillerden birine yakın bir konumda küçük bir şey dikkatimi çekti olasılıkla o da bir kondilom ama şu an izlemedeyim. Daha önce var mıydı? ne zaman oluştu? hiç bir fikrim yok çünkü dediğim gibi görece daha iç kesimde. Bir süre takip edeceğim herhangi bir işlem yaptırmayacağım çünkü kullandığım bitkisel desteklerin bir faydası olup olmadığını da görmek istiyorum.
Ne kullanıyorum. (Ekte fotoğraflarını paylaşıyorum)
Zencefil, zerdeçal, ekinezya ve propolis bitkisel kapsüllerinden kullanıyorum. Bu haplarla ilgili marka veya görsel paylaşmaya gerek yok diye düşünüyorum çunku yerel markalar, marketten alıyorum genelde bunları. Henüz elime geçti AHCC'ye başlıyorum bunu biraz araştırdım Quality of Life markasının urunlerini çok tavsiye etmişlerdi I-Herb üzerinden aldım gümrük dahil (Ispanya'ya) 76 Euroya geldi. 3 farklı versiyonu vardı, bu üç versiyon etken maddenin miktarına gore silver,gold ve platinium olarak sunulmus ben platinium olanını tercih ettim ve gunde 2 kapsül kullanacağım. Bir de propolis spreyi kullanıyorum bu spreyi Türkiye'deyken aldım çok kaliteli bir ürün BEE'O UP diye bir Türk markası. Bu spreyi anal bölgede bir iki damla sürmek şeklinde kullanıyorum. Fiyatı 60 tl gibi kalmış aklımda ama emin değilim.
Nasıl yaşıyorum?
Alkol sigara yok. Yani arada bir iki kadeh şarap o da bir toplantım vs varsa onun haricinde yüksek alkol oranına sahip içkilerden tüketmiyorum. Sigara içmiyorum ama arada bir canım isterse bir sigara içerim (kendini tamamen bir şeyden alıkoymak o şeyi hep daha fazla istemenize neden oluyor o yüzden çok köşeli davranmıyorum). Günlük bitkisel desteklerimi kullanıyorum ve sağlıklı besleniyorum. Şimdi burada ve bazı forumlarda bazıları çıkmış diyor ki yok efendim bu hastalığın çözümü yok, yok efendim o bitkisel haplar vitaminler para tuzağı bilmem ne. Evet belki de hiç faydası da olmayabilir ama bu insanlara şunu sormak lazım "eee senin çözüm önerin ne? Yok mu? o zaman insanların moralini bozma! Belki 10 kişide işe yaramayacak ama bir kişide işe yarayacak kim bilebilir? Ayrıca hastalıkla ilgili soylenen şey şu "HPV den kurtulmak mı istiyorsunuz o zaman bağışıklık sisteminizi güçlendirin", o halde ben de bağışıklık sistemimi güçlendirmeye çalışmaktan başka ne yapabilirim? Dışarıdan herhangi bir medikal ürünle, tedaviyle çözülemiyorsa ben de bu virüsle savaşan hücrelerimi güçlendirir onları desteklerim bu iş bu kadar basit. Ha oldu oldu olmadı yapacak bir şey yok. Hayat bu gelmiş bizi bir şekilde bulmuş bir rahatsızlık,hastalık ya da virüs her neyse... Ayrıca şunu da gözardı etmemek lazım, diyelim ki kondilomları siğilleri yaktırdınız, dondurdunuz ya da bir şekilde kurtuldunuz bu virusun sizden tamamen gittiği anlamına gelmiyor o halde bir daha çıkmaması için gerekli desteği vücudumuza vermemiz lazım. Benim anladığım en fazla en fazla bir kaç sene üzerinde durulur ve gerekli ilgi hassasiyet gösterilirse tamamen kurtulunabilecek bir viral hastalık, ya da virüsten tamamen kurtulunamasa bile kondilom siğil tekrarını ortadan kaldırıp bulaş riskini minimize edebilme şansımız var. Evet çok uzattım.
Aldara kremi bir gün kullan bir gün boş geç şeklinde kullanıyorum. Nedense bende en ufak bir kızarıklık bir hassasiyet bir sey oluşmadı. herkes o kadar çok bahsetmiski yan etkilerinden ve yarattığı tahribattan bende olmayınca "acaba ılacı uretırken etken maddeyı mı koymadılar hatalı urun mu acaba diye dusunmuyor değilim. ama herneyse kullanıyorum. Umarım bir faydası oluyordur.
Son olarak tuvalet alışkanlığımda bir değişiklik yaptım. Klozet hemen duşun yanında ve temizliği artık duş fıskıyesıyle sıcak suyla ( cok fazla sicak degil ve bunun iki gerekçesi var soguk yada serin su tam anlamıyla hijyen saglamiyor ayrica sicak suyun bölgeye kan akışını hızlandıracağını düşünüyorum) ve temizliği her seferinde sıvı sabunla yapıyorum iyice duruluyorum ve sonrasında bir iki püskürtme miktarı propolis spreyi kullanıyorum. Anal bölgenin içine ve hemen dışına sürüyorum. Sabah ve akşam olmak üzere iki kere çamaşır değiştiriyorum ve havlularımı bir iki kullanımdan sonra makinaya atıyorum. Ellerimi antiseptikle sürekli temizliyorum aynı antiseptikle penis etrafını ve apış arasını da dezenfekte ediyorum. Başkalarına bulaştırmamaya dikkat ederken kendi kendimizin başka bölgelerine de bulaştırmamaya dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum. (Bu arada kullandığım antiseptik 70 derece) ellerim için bazen 90 derece alkol de kullanıyorum ama sık değil.
Bu arada bir önceki gönderi de yaktırma işlemi öncesi ve yaktırma islemi sonra anal bölgemin fotograflarını eklemiştim ama sanırım site yonetimi uygun bulmadı ya da ben teknik bir hata yaptım bilmiyorum. Dolayısıyla bir ustteki paylaşımda görseller yok.
Kendinize iyi bakın, sıkmayın canınızı (evet sıkmayın çünkü malum hep stresten hep)
7
HPV Tedavisi / Ynt: Ahcc Türkiyede var mı
« Son İleti Gönderen: Aybenay12 Ocak 27, 2020, 03:25:35 ÖÖ »
Ahcc  yo nereden bulabilirim acil lazim arkadaşlar
8
HPV Aşısı / Ynt: HPV li OLUP AŞI YAPTIRANLAR
« Son İleti Gönderen: ares_11 Ocak 23, 2020, 12:15:14 ÖÖ »
Arkadaşlar aşıyı nerde yaptırıyoruz fiyatı ne kadar eczanelerde neden yok ?
9
Erkekte HPV / Bir HPV'li daha aranızda
« Son İleti Gönderen: plutoc Ocak 12, 2020, 12:14:05 ÖÖ »
(35 yaşında/Erkek/Bekar/Alkol,sigara,stres var)
Yaklaşık 3 ay kadar önce tuvalet sonrası temizlik esnasında anüsümün iç kısmında çok küçük (mercimek tanesi kadar bile degil) bir şişlik  dikkatimi cekti. Çok önemsemedim, polip olabileceğini düşündüm ve geçtim. Bir hafta kadar sonra aynı şişlik tekrar dikkatimi çekti, sadece elimle dokunduğumda hissedebildiğim bu şişlik ne ağrı,sızı ne yanma ne de beni rahatsız edebilecek herhangi bir etkiye sahipti. Sadece vardı. Merak ettim ve bir gün banyoda temizledikten sonra telefonun kamerasıyla yakın çekimle anüsümün içini dışını videoya çektim. Yaklaşık 6 adet büyük (mercimeğin yarısı kadar) yaklaşık 6 tane kadar da çok çok daha küçük parçaların anüsün hemen dış deriye yakın olan iç kesiminde ve dış deride olduklarını gördüm. Cehalet iste HPV, kondilom, anal siğil nedir hiç duymadığım, bilmediğim için polip vs diye google da arattım ancak günler sonra bunun HPV olabileceği gerçeğiyle karşılaştım. Malum internette bir hastalığı aratmayagörün hayatınızı altüst edip sizi hayattan soğutacak haber başlıkları, makaleler, yazılarla karşı karşıya kalıyorsunuz ve tam anlamıyla depresyona giriyorsunuz. Bir süre imkanım ve zamanım olmadığı için (yurtdışındayım) doktora gidemedim.

Hasıl, hem hesaplı olur hem de kafam rahat olur diye Türkiye'ye gelince doktora (genel cerrahlar ilgileniyor bu konuyla genellikle) gösterdim ve HPV olduğunu tespit etmiş olduk. Doktora göründükten bir gün sonra yaklaşık yarım saatlik bir laser operasyonuyla siğiller alındı. Hafif sakinlesitirici verdiler, operasyon esnasında uyanıktım, ağrı sızı olmadı, sonrasında da olmadı ve operasyondan bir saat sonra sakinleştiricinin etkisi geçince arabama atladım ve hastahaneden ayrıldım, normal yaşantıma olduğu gibi devam ettim. Sadece mikrop kapmasın diye bir krem verdi o kadar.
Tabi ben evhamlandığım için ayrıca  bir dermatologa gittim ve genital bolgemin tamamını gösterdim kamerayla baktı sorun yok dedi ama ne olur ne olmaz diye Aldara krem verdi (Aldarayı verirken sunu soyledi doktor, "potansiyelleri ortaya çıkarır, taşıyıcılık riskinizi azaltır, arınma surecini aktif biçimde destekler"),  ıkı farklı ürologa gittim penisimi incelediler hatta bir iki ufak bisey (artık aşırı  evhamdan normal seylere bile siğil olabilir diye bakıyorsunuz) dikkatimi cekmisti baktılar ve sorun yok dediler, doktorlardan biri HPV'nin biz erkeklerde kanser riski cok az endiselenme dedi, boğazım  agrıyordu aynada zorlayıp dilimin köküne baktım gorduğum sisliklerle aha bogazım da siğil dolmuş diye kostura kostura KBB doktoruna gıttim meger tat tomurcuklarıymış o şişlikler doktor bisey yok dedi. İnsan evham yapmasın bir defa evet.
Peki ben ne yapıyorum su an, operasyonun üzerinden iki hafta kadar gecti simdi yine yurtdışındayım hayatıma sigarasız,alkolsüz, stressiz, yeşil cay, propolisle devam ediyorum. Aldara kremi kullanmaya başladım ( kremi sadece dış deride kullaniyorum) herhangibir yan etki ile karşılaşmadım henüz (haftada üc gece, bir gün kullan bir gün boş geç şeklinde ve sabahları yıka) eskiden de günlük çamaşır değistiren biriydim bunu devam ettiriyorum. Genital bolgemi makinayla kısaltıyordum artık makinaya ekstra baslık kullanarak kısaltıyorum (aman jilet vs den uzak durun diyor doktorlar virus deforme olmuş deriden rahatlıkla ıceri gırıp çogalabiliyormus). Antiseptik jeller arkadaşım oldular her tuvalet sonrası el yıkadıktan sonra bir de jelle dezenfekte ediyorum. Ayrıca kısa zaman içinde AHCC ye başlayacagım. (Onu da dermatologum onerdi, AHCC bu hastalıgın tedavisi yada ilacı degil bu bağışıklığı cok cok guclendiren bir vitamin desteği) Şimdiye kadar normal herşey ama tekrar cıkacagını hissediyorum neden mi? Öyle candan candan kaşınıyor ki, tüm bu sureci gözden gecirirken aklıma gelen şuydu bu meseleden yani kondilomları farketmeden hemen once makat bolgem ozellikle anus civarım hayatımda hiç deneyimlemediğim kadar cok kaşınıyordu (Sonra ogrendimki bu namussuz virusun belirtilerinden biriymiş). Ne yapacağım tabiki tekrar çıkarsa tekrar yaktıracağım, tekrar, tekrar, mücadeleye devam. İnternetteki yazılara bakıp enseyi karartmayın siz de, tedbirli olun, virüs sizde de varsa artık gerekli mücadeleyi başlatın ama depresyona girmeyin. Gelişmeleri eklerim. Geçmiş olsun 

Bu arada arastırmalarım sonucu ve doktorlardan aldığım cevaplara göre virus temasla bulaşıyor. Yani siğillerin yada HPV nin mevcut olduğu bolgenin yogun teması gerekli bulaş için. Bu virus kana sirayet etmiyor sadece deride kalıyor. Seks hayatınızı bitiren birsey degil ama cok dikkatli ve ozenli olmalısınız. Tedavinin ilk bikaç ayında seksden uzak durun diyor doktorlar e haklılar, diger insanlara bulaştırmayalım, ben uzağım. Kondom kullanın. Saygılar   

Yakma öncesi ve yakma sonrasi iki gorsel ekliyorum.
10
HPV Tedavisi / Ynt: HPV Pozitif Bir Kadının Hikayesi.. Uzun Fakat Mutlu Son
« Son İleti Gönderen: İpekk-k Ocak 05, 2020, 04:31:06 ÖS »
Benim hikayem gibi zorlu bir süreç maalesef ben atlatamadım henüz. Darısı başıma, başımıza inşallah herkese acil şifalar.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10