Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Erkekte HPV / Kız arkadaşımdan sonra hpv bende de çıktı yardımcı olun
« Son İleti Gönderen: mthnyldrm34 Mart 16, 2021, 05:57:43 ÖS »
selam herkese sağlıklı günleriniz olsun merak ettiğim bir husus var sizlere danışmak istedim.yaklaşık 2 yıldır kız arkadaşım var ilişkimizin 11.ayında iken kız arkadaşımda anogenital siğiller meydana geldi bundan yaklaşık 7 ay sonra ise bende çıktı. kız arkadaşımla cinsel ilişkiye girmeden yakınlaşmalarımız oldu ben ordan aldığımı düşünüyorum. Her ne kadar kesinlikle cinsel yolla bulaşılır denilmesede bu hastalık için genel olarak baktığımda o yoldan bulaşma gösteriyor bende de olduğu gibi. benim şuan asıl merak ettiğim husus kız arkadaşımın bu virüsü nerden aldığı bir türlü konduramıyorum bana daha önce başına ağdadan dolayı ir hastalık geldiğini genital bölgelerinin etinin yandığını mikrop kaptığından filan bahsetmişti daha hastalık işi yokken ama kafamdan atamıyorum yardımcı olun cinsel yakınlaşma harici bu hastalık başına gelen var mı?
2
Genital Siğil Tedavisi / Ynt: aldara genital siğil tedavisinde ne kadar başarılı
« Son İleti Gönderen: cananebru Aralık 22, 2020, 10:05:24 ÖS »
8 aydır bu zıkkım genital ile uğraşıyorum sirkesinden incir sütüne kadar covid den dolayıda hastahaneye gidemiyorum cok zor bi hastalık allah herkese şifa versin ben 1 ay boyunca hastahaneden randevu alamadım tedavi için inşallah herkes kurtulur bu illetten
3
HPV Tedavisi / Ynt: kesin tedavi
« Son İleti Gönderen: Tolga81 Ekim 07, 2020, 03:20:09 ÖS »
Zor bir süreç. Ancak çokta kasmayin. Evet benim yaşım 39. 2017 yılında kaptım. Ustelik evliyim. Sizler gibi cok moralim bozuldu. Eşime de bulastirirmiyim diye cok kafayi yediğim günleri hatırlıyorum. Şükür hiçte bulaştırmadım. Hep prezervatif ile korundum. Hic geçmeyecek sandım. 12 seans krio yaptırdım. Şükür 1,5-2 sene içerisinde kendiliğinden geçti. 1.5 senedir temizim. Piril pırıl
4
Erkekte HPV / Ynt: Hpv den nasıl kurtuldum
« Son İleti Gönderen: Tolga81 Ekim 07, 2020, 03:14:46 ÖS »
Zor bir süreç. Ancak çokta kasmayin. Evet benim yaşım 39. 2017 yılında kaptım. Ustelik evliyim. Sizler gibi cok moralim bozuldu. Eşime de bulastirirmiyim diye cok kafayi yediğim günleri hatırlıyorum. Şükür hiçte bulaştırmadım. Hep prezervatif ile korundum. Hic geçmeyecek sandım. 12 seans krio yaptırdım. Şükür 1,5-2 sene içerisinde kendiliğinden geçti. 1.5 senedir temizim. Piril pırıl
5
Erkekte HPV / Ynt: Bir HPV'li daha aranızda
« Son İleti Gönderen: Tolga81 Ekim 07, 2020, 03:11:03 ÖS »
Zor bir süreç. Ancak çokta kasmayin. Evet benim yaşım 39. 2017 yılında kaptım. Ustelik evliyim. Sizler gibi cok moralim bozuldu. Eşime de bulastirirmiyim diye cok kafayi yediğim günleri hatırlıyorum. Şükür hiçte bulaştırmadım. Hep prezervatif ile korundum. Hic geçmeyecek sandım. 12 seans krio yaptırdım. Şükür 1,5-2 sene içerisinde kendiliğinden geçti. Ekstra hicbir şey yapmadım. Sigara alkol devam etti. Geçiyor arkadaşlar. Kafayi buna yormayın. Grip gibi.
6
HPV Tedavisi / Ynt: HPV den Kurulanlar, Ben Kurtuldum
« Son İleti Gönderen: Tolga81 Ekim 07, 2020, 03:09:52 ÖS »
Zor bir süreç. Tedavisini kontrollerinin düzenli olun ama çokta kasmayın. Evet benim yaşım 39. 2017 yılında kaptım. Üstelik evliyim. Sizler gibi cok moralim bozuldu. Eşime de bulastirirmiyim diye cok kafayi yediğim günleri hatırlıyorum. Şükür hiçte bulaştırmadım. Hep prezervatif ile korundum. Hic geçmeyecek sandım. 12 seans krio yaptırdım. Şükür 1,5-2 sene içerisinde kendiliğinden geçti. Ekstra hicbir şey yapmadım. Sigara alkol devam etti. Geçiyor arkadaşlar. Kafayi buna yormayın. Grip gibi.
7
Erkekte HPV / Ynt: Bir HPV'li daha aranızda
« Son İleti Gönderen: plutoc Eylül 20, 2020, 10:30:00 ÖS »
İlk mesajdan itibaren yaklaşık 9 ay, siğillerle tanışalı da yaklaşık neredeyse 1 sene geçti  dolayısıyla bir güncelleme ve genel bir değerlendirme yapmanın zamanı geldi.
Herşeyden önce şunu belirtmeliyim ki HPV li olduğumu öğrendiğim 9 ay önce biraz afallamıştım  bu biraz da konuyla ilgili bilgisizliğimden kaynaklanıyordu sonrasında ise şimdi örneğin kendimle ve  yaşadığım süreçle gayet barışığım, çevremdeki insanlarla konusu açıldığında konuşuyorum paylaşıyorum, öyle üzülüp perişan olacak ya da utanıp sıkılacak bir durum yok. İnsanoğlu da diğer canlılar gibi bir organizma ve bu virüsler, bakteriler, mikroplar ve sebep oldukları hastalıklar da yaşamın bir parçası. Özellikle bu durumla henüz karşı karşıya gelen utangaç, çekingen bir yapıya sahip olan arkadaşlar burdan size söyleyeceğim tek şey kim ne der kim ne söyler diye düşünmeyin ve tıbbi bir konu olan bu HPV konusundan şüpheniz varsa hiç geciktirmeden bir doktora müracat edin ve tedavinizi başlatın ve karalar bağlamayın hayatınız sona ermedi, cinselliğiniz sona ermedi, gelecek planlarınız sona ermedi ve hiçbiri de sona ermeyecek. Şimdi o forum senin bu forum benim sosyal medyada şurada burada bu virüsten nasıl kurtulurum diye hızlı bir çözüm arıyorsunuz, sakin olun.
Özellikle akıldan mantıktan uzak paylaşımlara kulak vermeyin, yok efendim HPV den kesin kurtulmanın yolu, yok efendim hastalığı yendim bilmem ne, şu ürün mutlak çözer bu işi vs diye pazarlama yapan tipler vs umut tüccarları, bunlardan hep uzak durun. Virüsün vücuttan tamamen atıldığını gösterir bir test bir mekanizma yok malesef ve her bünye de her farklı tip virüs farklı bir süreç ortaya çıkarıyor dolayısıyla herkes için doğru olan bir tedavi, çözüm, ilaç da yoktur.
Bende henüz bir tekrarlama yok, bir sene geçti. Daha önceki mesajlarda günlük rutinlerimden ne yaptığımdan ne ettiğimden bahsetmiştim. Özellikle tuvalet sonrası temizliğinde anal bölgede sıvı sabun kullanıyorum ve sabunla birlikte anal bölgemi elimle yıkarken her türlü en ufak bile olsa çıkıntıları vs farkedebiliyorum. Dolayısıyla bu temizlik yöntemi benim için aynı zamanda bir kontrol yöntemi oldu. Ayrıca elma sirkesini bir plastik sprey kutusuna koydum birkaç günde bir tüm anal bölgeye penis etrafına penise testisler vs sıkıp şortumu giyip yatıyorum. Süper bir hijyen yöntemi olduğunu düşünüyorum. Arada sigara içsem de tekrar yoğun başlamadım, bir de Covid-19 meselesinden dolayı sigaradan olabildiğince uzak durmaya devam ediyorum. Birkaç aydır bitkisel destek vs de almıyorum açıkçası. Ve en önemlisi asla ve asla kıl temizliğinde jilet kullanmıyorum, hatta kullandığım makinalarda ekstra başlık takıyorum. Bu o kadar önemli ki jilet hiç farketmesek de gözle görülmeyen mikro tahribat yapıyor deride aynı şekilde traş makinalarını başlıksız kullanmak da öyle ve bu tahriş bölgelerinden virüs yayılımı devam ediyor anladığım kadarıyla.
Ayrıca internetten bir tane mikroskop kamera aldım şüphelendiğim bir durum varsa o kamerayla bakıyorum deride vs ne var ne yok görünüyor (300-500 tl civarlarında bu kameralar).
Evet gördüğünüz gibi ilk dönemde koterizasyonu yaptırıp daha sonra aldara krem kullandım tıbbi olarak, sonrasında da kendime hpv ile yeni bir yaşam yolu oluşturdum. 1 senedir tekrarlama yok evet ama çıkıp da HPV den kurtuldum, HPV yi yendim, şu, bu demiyorum çünkü hakikaten anlamsız böyle şeyler söylemek, vucudumda bağışıklığımın düştüğü bir dönemde tekrar çıkmak üzere bulunmaya devam ediyor olabilir ve yarın bir gün tekrarlayabilir.
Yine uzun bir mesaj oldu, hepinize geçmiş olsun. Saygılar.
8
HPV Aşısı / Ynt: HPV li OLUP AŞI YAPTIRANLAR
« Son İleti Gönderen: Metin Ağustos 27, 2020, 10:38:44 ÖS »
Ben aşıyı eczaneden aldım ve ilk 2 dozunu oldum. Faydası yok mudur bilmiyorum ama yayılmayı engellemediğini görüyorum. Zaten iğnenin prospektüsünde de hastalığı önleyici olduğu ama bulaştan sonra tedavi edici olmadığı söyleniyor.

Sonuç olarak, virüs hücrenin içine girdiğinde hücrenin bir parçası haline geldiği için, hücre çekirdeği içindeki virüsü hücrenin kendi DNA ve RNA'sından ayıklayıp yalnızca virüsü hedef haline getirecek bir teknoloji olduğunu sanmıyorum henüz.
9
HPV Tedavisi / Ynt: Dr.Nevra Topalismailoğlu / HPV Tedavisinde Bağışıklık Sistemi
« Son İleti Gönderen: faik Temmuz 15, 2020, 12:32:57 ÖS »
Peniste kafa kısmında idrar deliğinde siğil gördüm, çok korkuyorum, tam bir ilişkim olmadı, sürtünme ile yakınlaşma oldu
Penis HPV si öldürücü müdür, penis hpv siğili tedavisi için en iyi yöntem ve ilaç nedir,
 yardımcı olun lütfen, hpv virüsü hayatımı mahvedecek
10
HPV Tedavisi / Ynt: HPV ve D Vitamini / Op. Dr. Hakan Topalismailoğlu
« Son İleti Gönderen: faik Temmuz 15, 2020, 12:30:56 ÖS »
Penis ucunda idrar deliğinde siğil çıktı, penis kanseri olmaktan çok korkuyorum,
 sağlık ocağına gidip tüm tahlilleri yapacağım, HPV tipi önemli mi penis deliği kondilomunda
Sayfa: [1] 2 3 ... 10