Gönderen Konu: Hpv ile tanışma  (Okunma sayısı 5287 defa)

DeJaVu

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Hpv ile tanışma
« : Mayıs 04, 2015, 05:34:28 ÖS »
Öncelikle herkese merhaba. Nasıl nerden başlayacağım bilmiyorum. 28 yaşında bi erkeğim. 3 gündür kasığımda minik minik sivilce mi siğil mi neyse artık onlardan gördüm. Tabii hemen nete damladım neymiş falan filan derken kafayı yicek gibi oldum. Görsel resimler, yazılan yazılar, hastalığın kalıcı olması gitmemesi falan filan. Ankara da yaşıyorum. Direkt hastaneye gittim. Kontrol falan derken hpv sin dedi doktor. İlk defa kendimi bu kadar çaresiz hissettim. Cidden dünyam başıma yıkıldı. O kadar dikkat ettiğim halde yine de ben de kaptım bu virüsü ve korunduğum halde. İnsanın başına gelmeden sanırım bazı şeyleri idrak edemiyor. Her neyse doktor ımm bu soğutucumu artık neyse adı ondan uyguladı ve Aldara diye krem verdi. Kan testi falan yaptı bakalım sonuçlar 2 güne çıkar ama başka bir hastalığım olduğunu düşünmüyorum. Ki umarımda başka birşey çıkmaz. Aldım 110 liraya minicik bi krem... Sıkıntılara bak ya ! Gerçi hala da kafamı toplayamadım. Doktora dedim emin misiniz başka bir hastaneye falan da gitsem diye sordum ama o dedi gerek yok heryerde aynı tedavi... Benim siğiller sadece kasıkta var ımmm peniste falan bişey yok. Dedi doktor geçer gibi geliyor bunlar erkenden gelmişsin çok büyük de değil siğillerin falan dedi ama ne kadar doğru bilmiyorum dedi 1 seneye hallolur inşallah falan filan... Nerden nereye işte bi anda tedaviye başladım bile 15 güne 1 gidecem yanına artık doktorun. Kendimden mi soğudum, utandım mı üzüldüm mü bilemedim. Kafam yerinde değil yani. Şuan bekarım ama ilerde evlilik düşünürsem çok büyük sıkıntılar beni bekliyor. Şahsen eşime bulaştırmayı hiç istemem ama sanırım bulaşıyor  :(
bazı sorularım olacak sizlere sonuçta siz belkide bu yollardan geçtiniz daha bişeyler biliyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim.
1-Bu hastalığın hiç mi tedavisi yok yani 1 yılda 2 yılda geçmez mi?
2-Evlenecek olursam(ki şuan evlilikten soğudum) eşim aşı olsa bulaşmaz mı? ve çocuk olması durumunda ona da bulaşır mı?
3-bu hpv tipleri diyorlar ama doktor hiç bişey demedi bu konuda bana, yaptırmam gerekiyor mu?
4-Devlet hastanelerinde tedavi yeterli mi? Yoksa daha profesyonel muayenelere gitmem gerekiyor mu?
5-Sanki ımm nası anlatsam 1 seneye kalmadan siğiller biter hastalık geçer diye ümit ediyorum yani içime öle bişey doğuyor anlamadım gitti
6-Siğiller örnek veriyorum kayboldu ve 3 4 ay hiç çıkmadı belki daha fazla çıkmadı, o zaman hastalık bitmiş mi oluyor?

Kafanızı şişirdim kusura bakmayın işte insan çaresiz olunca ne yapacağını bilmiyor. Okudum bazı şeyler tabikide ama yeterince açıklayıcı değil hep ihtimaller üzerine herşey. Ve anlatılanlar, resimler insanı korkutuyor... :(

hpvyenençift

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hpv ile tanışma
« Yanıtla #1 : Ekim 16, 2015, 12:17:39 ÖÖ »
Bağışıklık için önlem alsanda 3,4 yıl hpv çıkmaya devam ediyor. Çıktıkça yaktırdık. Giderek azaldı. tek tük yaktırmalardan sonra artık çıkmıyor. taşıyıcılık devam ediyor. Bir kaç yıldır çıkmıyor. Biz kurtulduk. Moralinizi yüksek tutun takmayın zamanla kendiliğinden geçiyor.