HPV Hakkında > Kadında HPV

HPV den nasıl kurtulacağız?

(1/3) > >>

hunterbu:
Merhaba, ben mart ayında smear ve hpv testi yaptırdım sonucum hpv 16 ydı. Test yaptırmadan yaklaşık 4 ay öncede genital bölgemde siğiller çıkmıştı. Test sonuçlarından sonra kolposkopi ve siğiller için yakma işlemi yapıldı. Ayrıca rahim ağzından parça alındı ve en yüksek risk derecesine sahip doku çıktı yani bu doku ilerde kansere dönüşebilir.
İşin kötüsü 3 4 ay önce aynı siğillerden nişanlımda da çıktı ve o da dondurdu bu siğilleri. Doktorlardan çok tatmin edici cevaplar alamadım. Şubatta düğünümüz var. Bu süreçte ne yapmalıyız, vücut bu virüsü ne kadar zamanda atar, erkeklerde görünürde siğil yoksa bile hpv virüsü olup olmadığını anlayabileceğimiz bir tahlil vs varmı?
Bu durumu daha önce yaşamış arkadaşlar yol gösterir tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

mihendis_35:
Malesef vücut bu virüsü atamıyor diye biliyorum. Bende de hpv-16 var bowenoid papulasis teşhisi kondu. Buraya da yeni üye oldum bilgi paylaşımı için.
Yaklaşık 1 sene önce 6-7 kür kiryo ile tedavi oldum. O günden beri bir sıkıntı yok ama hala aktif miyim bulaştırabilir miyim sorusu beni cinsel anlamda karşı cinsten uzak tutuyor =/

Meltem:
Çok geçmiş olsun arkadaşlar bendede daha önce vardı.aldara adında bi kremle dışındakilerden çok çabuk kurtulunabişiyor.yaklaşık bir ay içerisinde dışındakilerin hepsi bu kremle geçti .120 tl gibi bi fiyatı vardı.sonra 3 sene sonra kontrole gittiğimde rahmin içinde de olduğunu öğrendim sonra yakma yöntemiyle aldırdım.tekrar kontrole gitmeye korkuyorum açıkcası .bu hastalıktan bağışıklık sistemini güçlendirerek kurtuluna biliyormuş tüm doktorlar aynı şeyi söyledi moral de çok önemli o yüzden vitamin kullanmakta fayda varmış .bol bol dua edelim allah hepimizin yardımcısı olsun .

Basaran06:
Arkadaşlar canınızı sıkmayın size dediğim şekilde tarifi uygulayın 1-yada 2 ay içinde tertemiz çıkar tahliller çok basit bir tarif veriyorum Propolis; hergün sabah aç karnına yarım bardak çay bardağına 10 damla damlatın için Siğil olan (görünen yerlere) damlatın Allah’ın izniyle şifayı bulacaksınız.

SHARINGAN:
Arkadaşlar bu hastalıkdan kurtuluş yok
ben ve kız arkadaşımda bu hastalık var  hemde en tehlikeli olanlar
1 yıldır ikimizdede var. Evleneceğiz.
ben bir çok doktorla görüştüm
26 YAŞINA KADAR NORMALDE YAPILMASI GEREKN AŞI VAR Doktor bu hastalığa eşim yakalansaydı yineden bulaştıkdan sonra bile bu AŞIYI yaptırırdım. işe yaradığı ve yaramadığı henüz kanıtlanmadı her HPV önlemiyor ama ben genede yaptırırdım dedi.
bende bir dönem çıktı bir dönem çıkmadı.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git