Gönderen Konu: 10 yıl sonra yine HPV  (Okunma sayısı 6797 defa)

Daisy

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
10 yıl sonra yine HPV
« : Kasım 27, 2018, 03:29:22 ÖS »
Öncelikle herkese şifa diliyorum.

30 yaşındayım, yaklaşık 10 yıl önce HPV tanısı kondu ve 4 adet kondilomum genel anestezi altında yakıldı(rahim içinde yara var onu da temizleyeceğiz dediler), yakıldı diyorum çünkü tam olarak ne yapıldığını bilmiyorum, sadece sigara basılmış gibi izleri duruyor hala.Tip testine de gerek duyulmadı o dönem.O zaman doktorumun söylediği 6 ayda bir smear testi yaptırmam,tek eşli kalmam ve bağışıklık sistemimi güçlendirmemdi.Bunların üzerine alkol ve sigaradan uzak durmayı da ekleyerek tüm bu süre boyunca basit genital enfeksiyonlar haricinde bir sorun yaşamadım.

Son 6 aydır hayatımın maddi manevi çok zor bir dönemindeyim, eşimden boşandım ve stres mi tetikledi bilemiyorum ancak  2 haftadır kalçamın tamamını minik kırmızı noktalar sardı ve batıyorlar.Aynı zamanda dilimin altında internet görsellerindekinin aynısı siğiller oluştu.Genital akıntı,kaşıntı ve vajina sağ dış dudağının şişmesi de cabası.

Bir devlet hastanesinden farklı günler için genel cerrahi,kadın doğum ve KBB randevusu aldım.Biraz gerginim, çünkü daha önce genel muayene için gittiğim bir jinekolog tarafından, şikayetimin yanında HPV taşıdığımı belirttiğimde muayene edilmeden odadan kovulmuştum.''Herkese bulaştırıyorsun biliyorsun değil mi?Ben sana bir antibiyotik yazayım git sen.'' demişti öğrencilerinin yanında.Sağlık bakanlığına yaptığım şikayet sonucunda da gelen mail : ''Dr Bey'in tamamen iyi niyetli olduğu, çamaşır makinası, havlu gibi araçlarla çevreme bulaştırma ihtimalim olduğu.'' yönündeydi.

Özel laboratuvarlar tam kapsamlı CYBH testleri için ortalama 1500-2000TL talep ediyor şuan.Umarım doktorlarımla iletişim kurmayı başarabilirim ve devlet hastanesinde yaptırabilirim bu testleri.Resmen hasta psikolojisinden anlamayan doktor fobim var.
Olumlu olumsuz tüm gelişmeleri burdan paylaşacağım.Hepinize kolaylıklar diliyorum.

faika

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: 10 yıl sonra yine HPV
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2021, 01:48:08 ÖS »
Oral hpv testi yaptırdınız mı, bazı hpv çeşitlerinin ağıza da bulaştığı söylenmişti. KBB doktoruna gitmişsiniz, bir şey tespit etmedi herhalde