Gönderen Konu: Çölyak Hastasında HPV ÇIKARSA - Erkek- Mersin  (Okunma sayısı 4022 defa)

bağışıksız

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Çölyak Hastasında HPV ÇIKARSA - Erkek- Mersin
« : Mart 06, 2020, 03:48:52 ÖS »
Merhabalar,
Genç ve bu konuda önüne gelenin yazdığı yazılardan kafası karışmış biriyim, lütfen aydınlatın.
Ben 20 yaşına gelene kadar bağışıklık sistemi zayıf olan biriydim ve en sonunda öğrendim ki çölyak hastasıymışım. Bu süreçte diyete başlamam gerekti ve stresle birlikte diyete de uyamadım sağlığım da kötüye gitti. Bu sırada genital bölgemde bir tomurcuk çıkmaya başladı ve ben bunun geçici bir şey olduğunu düşündüm, bir kaç kez yalnışlıkla kestim. Sindirim sistemi sorunlarımın tedavisiyle uğraşırken buna odaklanamadım, sayısı arttı. Okulu dondurup ailemin yanına döndükten sonra bunu da araştırdım ve hpv hakkında bilgi edinince tanıdığım üroloji doktoruna göründüm, cildiyeye yönlendirdi. Cildiye dondurmak için bir şeyler sıktı ve 2 hafta sonra tekrar gel dedi ve başka benimle muhattap bile olmadı -sırf doktora temiz gitmek için kıllarımı aldım yayılmasına sebep oldu neden ters davrandı anlamadım-. Önce siğiller azaldı ama 2 hafta içinde daha hızlı çoğaldı. Üroloji doktoruna tekrar gittim ve yakamayacak kadar yayıldığını söyledi -irili ufaklı yaklaşık 15 tane-. Doktor alanına girmediğini söyleyip özeli tavsiye etti. Hemen üniversiteyi arayıp rastgele bir profesöre randevu aldım. Hafta içi gideceğim. Yayılıyor, terleme ve kokma başladı ki temizliğe dikkat ediyorum ama artık dokunmaya korkar oldum. Lütfen beni aydınlatın çünkü ne yapmam gerekiyor bilmiyorum ve bu şehirde hangi doktora gidebilirim bilmiyorum. AHCC almalı mıyım, tek tipi mi var nereden temin etmeliyim...

Yorumicin

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Çölyak Hastasında HPV ÇIKARSA - Erkek- Mersin
« Yanıtla #1 : Mart 14, 2020, 06:43:42 ÖS »
1.Kesinlikle jilet kullanmamalısın, jilet yayar. 2. Uzun bir süreç maalesef (1.5 2 yıl) o yüzden sabırlı olmalısın. 3. Çıktıkça yaktırmak zorundasın, aksatma elini sürdükçe yayılır. 4. Kendine havuc suyu, elma suyu, portakal suyu gibi şeyler yapmalısın vede beta glukan hap almalısın. 5. Siğiller küçük çıkmaya başladığında zayıflıyor anlamına gelir, plasma pen al kendine çıktıkça kendin yak (aliexpress plasma pen 50tl). Aynı sorunları ben de yaşadım, kötüyü tecrübe ettim ve tecrübemi yazdım. Şu anda 1 tane küçük yerde çıkıyor ve onu çıktıkça plasma pen ile yakıyorum. Geçmiş olsun