HPV Hakkında > HPV Aşısı

gardasil 4 korumadı

(1/1)

atropin:
izmir de yaşıyorum, 3 yıl önce  siğil çıktı ve burada doktora gittim, siğiller yakıldı, smear testim normal çıktı,
 hpv tipine bakıldı Tip 11 ve HPV 52 dendi. 
3 doz Gardasil aşısını oldum. Her şey normal idi, 4 ay önce smear testi yaptım ASCUS diye bir sonuç geldi.Ege üniversitesinde Kolposkopi yapıldı sonuç CİN 2 çıktı. Aynı zamanda tekrar HPV tiplemesi yapıldı. Fakat bu defa HPV 16 ve HPV 31 göründü. Rahim ağzımı leep ameliyatla çıkardılar, şimdi takipteyim
 Olduğum Gardasil 4 normalde HPV 16 ya karşı koruması gerekiyordu. Bu arada ben cinsel aktiftim ve maalesef korumamış.
Üniversitedeki profesör Gardasil aşısının korumasının 100% olmadığını ve yaş ilerledikçe koruyuculuğunun düştüğünü, ayrıca aşının dozlarının yapımı bitmeden de ben bu virüsü partnerimden alabilmiş olabileceğim gibi uykuda olan HPV 16 nın bu sırada uyanmış olabileceğini söyledi.Ayrıca iyi korumanın çocuklukta yapılırsa sağlandığını söyledi. 25 yaşından sonra koruması çok düşükmüş .Öğrendiğime göre koruyuculuğu tam olmasa da çocuklukta yapmayanlarda en fazla 5 yıl olduğu ve 5 yılda tekrar Hoca aşının tekrarını söyledi. Buna benzer çok sayıda hastası da olmuş, ben şoktayım. Aşıya güvendim...
Aşılıyım diye dikkatsiz hareket etmeyin, smear testinizi yapın.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git