HPV Hakkında > HPV Aşısı

Gardasil HPV aşısı tam korumadı, Gardasil aşı kaç yıl koruma sağlar

(1/1)

caffein:
Arkadaşlar, Antalyada yaşıyorum 26 yaşındayım. 5 yıldır HPv ile boğuşuyorum. önce siğillerim çıktı vajina içinde 4 yıl önce.  3 senas kriyoterapi yapıldı, işe yaramadı sonra özel bir hastanede yakma işlemi yapıldı ve HPV tipleme tip 6 ve tip 31 çıktı. 2 kez tekrarladı bir daha tekraralamadı ve bu arada antalyada doktorum Gardasil HPv aşısı yaptı. Geçtiğimiz ay smear testim ASCUS çıktı ve HPV testi  tekrar yapıldı HPV tip 18 ve HPV 66 görüldü..3 yıl önce Gardasil olmama rağmen HPV aşısı tam koruma sağlamamış ve HPV tip 18 maalesef aldım. Kolposkopi yapıldı ve kolposkopim normal denip rutin smer takibine alındım.
Antalyadaki doktorum Gardasil ve Cervarix aşısının da %100 koruma sağlamadığını, koruma kapsamındaki HPV tiplerini de alma ihtimalim olduğunu, hatta hpv virüsü tip bile değiştirebileceğini, bu sebeple aşı olunsa bile rutin smear testi takibi yapılması gerektiğini söyledi
allahtan  kolposkop incelemesi normal çıktı. Doktorum bana  AHCC isminde bir takviye ve İmutor Kompleks kullnamamaı ve sigarayı da bırakmamı tavsiye etti.
Arkadaşlar aşı olsanız bile benim yaptığım hatayı yapmayı, bağşıklığınıza ve cinsel hayatınıza dikkat edin ve simir testinizi mutlaka olun

faika:
ben de 2 yıl önce 3 doz Gardasil oldum Ankara da
Gardasil aşısını yapan  doktor , HPV aşısının tam olarak ne kadar koruduğunu bilmediğini fakat gardasil  5 yıl koruma sağladığını ve bu süre de koruma oranının Yüzde Yüz olmadığını , rutin takiplere gitmemi söylemişti. ben de gidiyorum

kilicci:
gardasil aşısı olduktan  2 yıl sonra  yaptığım  siğil çıktı, tipleme yapıldı HPV 11 ve HPV 52 görüldü.
Almanyadaki doktorum ile görüştüm, buna benzer durumlar gördüklerini söyledi. Aşı kapsamında olsa dahi o hpv tiplerinin maalesef bulaşabileceğini ve tam koruma olmayabileceğini söyledi.
Durumu söyle açıkladı
- Aşılar bitmeden , 3 dozu tamamlamadan bir beraberlikte  tip 11 almış olabileceğimi
- veya aşı olmadan önce de bende tip 11 in aslında olduğunu ve virüs gücü düşük olduğu için testte çıkmadığını yani aktif olmayıp uykuda o dönemde olduğunu
- veya  bağışıklık sistemimin ok düşük olduğu bir dönemde virüs yükü olan biri ile birlikte olduğumu söyledi
aşıların koruması tam değil maalesef ve yaş ilerledikçe özellikle 25 yaş üstü koruma düşebileceğini belirtti
siğillerimi yaktoırdım, smear testi önce ASCUS çıktı 3 ay sonra yapılan smear testi de normale döndü,
 takipleri aksatmayın. özellikle yaş 25 üzerinde ise aşı koruması Gardasil ve Cervarix de de tam değil

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git