Gönderen Konu: Eşimde farklı bende farklı sebebi nedir  (Okunma sayısı 3843 defa)

Mustafa

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Eşimde farklı bende farklı sebebi nedir
« : Mart 07, 2019, 09:56:42 ÖÖ »
Merhaba
Eşimde tip 16 bende tip 6 çıktı bunun sebebi nedir acaba

ornisit

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
hpv tip değiştirdi
« Yanıtla #1 : Mart 14, 2024, 12:43:51 ÖS »
merhaba arkadaşlar.
ankara da yaşyorum ve 5yıldır HPV muzdaribiyim.
5 yıl önce vajina ağzı ve makatımda siğiller çıktı, kardeşimin bir dr arkadaşı  dr.Ayşe hanım sağolsun tedavi etti. Kriyoterapi ve dondurma işlemi siğillere uygulandı. 10 seans yapıldı . Şunu söylemem gerek siğil donurma tedavisi çok acılı bir işlem ve yaralar çok zor iyileşiyor. 8 aylık ve 10 seanslık bir süreçten sonra siğiller kayboldu . HPV DNA testi yapılmıştı.
HPV 11 ve HPV 31 çıkmıştı.Bu süre zarfında hiç beraberliğim olmadı. 6 ay önce ağır bir covid hastalığı geçirdim ve ardından yine makat etrafı ve vajina girişinde siğiller oluştu.   O zaman 3 doz Gardasil 4 te olmuştum. O da tam koruma sağlamamış maalesef.İlk tedavimi yapandr.Ayşe hanıma gittim. Test yaptı fakat bu kez HPV tip 6, HPV tip11, HPV tip 45 ve universal HPV diye bir tip çıktı.
Şaşırıdım. Hiç bir yeni birlikteliğim olmadı . Dr hanım HPv tip değiştirmiş veya daha önce uykuda olan hpv tipleri uyanmış olabilir dedi. Kovid hastalığı HPV virüsünü uyandırıyormuş.  Bu defa siğillerin çok yaygın olduğunu ve makat etrafında birleştiğini söyleyerek beni sınıf arkadaşı dr.Nevra  hanıma istanbula gönderdi. 3 hafta önce siğillerim tek seansta yakıldı. şu anda pansuman yapıyorum. 100 den fazla siğil yakıldı makat ve vajina etrafında. smear testim çok iyi çıktı bir sorun yokmuş. haftaya adet sonrası istanbula tekrar kontole gideceğim
HPV testi sonucum ise son yapılan böyle geldi
HPV Tarama + HPV tip tayini
Kullanlan Teknik: İncelenen örnekten elde edilen DNA materyalinde (L1) HPV genom bölgesine spesifik primerler kullanılarak PCR analizi yapılmıştır. Daha sonra elde edilen PCR ürününe Automatic DNA Sequencer (Floresans Teknolojisi) ile dizi analizi uygulanmıştır.
Yaklaşık 95 tip HPV virüsü bu yöntemle incelenebilmektedir.
Örnek Thin Prep
HPV Pozitif
HPV Genotipi Tip 6,11,45 ve universal
Risk Değerlendirmesi Düşük Risk ve yüksek riskli tipler
Yüksek risk: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, 73, 82
Olası yüksek risk: 26, 53, 66, 87
Düşük risk: 6, 11, 34, 40, 42, 43, 44, 54, 61, 70, 72, 81
Risk belirlenmesi henüz kesinlik kazanmamış gruplar: 62, 71, 83, 84, 85, 89

benim derdiğim maalesef şu anda sadece HPV.. psikolojim bozuldı

« Son Düzenleme: Mart 15, 2024, 03:53:25 ÖS Gönderen: hpv »