Gönderen Konu: HPV Tedavisi  (Okunma sayısı 6794 defa)

hikayem

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
HPV Tedavisi
« : Eylül 06, 2016, 12:58:30 ÖS »
Merhabalar, HPV ile 09.08.2016 tarihinde teşhis kondu. Bende siğiller bu tarihten 15-20 gün önce ancak belirmiştir. O kadar cahildim ki yag bezesine benzettim... Dr iki dakikada halleder gideyim dedim.. Muayene sonucunda HPV virüsü dedi dr, devlet hastanesine de gittiğim için hiçbir açıklama yapmadılar dr yardımcısı git kadın doğumda siğillerini yaksın dediler... Ben tabi internette ne olduğuna bakmaya başladım daha hastaneden çıkmadan dünya başıma bir yıkıldı .. yerde miyim yerin dibinde miyim anlamadım... Şok halinde gittim kadın doğuma gün verdiler bende hemen işlem yapacaklar sandım.. Tabi kara cahildim bu konuda gittiğim dr da bana bilgi vermedi netten okuduğum her şey kansermişim gibi hissetmemi sağladı... Özel hastaneye gittim muayene etti çok yayılmadığını söyledi yakmaktan önce aldara kremi kullanmamı istedi... Bir gün  gece yatmadan sürdüm ertesi gün ara verdim ....aldara krem hiç bir işe yaramadı....daha da çoğaldı..cildimde aldara tahriş yaptı.Bağışıklık sisteminin kuvvetli olması gerektiğini okudum. Gittim kendime vitamin aldım ... Her gün içiyorum şuanda ... Sonra netten daha fazla araştırma yapmaya başladım İbrahim Saraçoğlunun bir tane videosu mevcut ,izlemeyip  ben uygulamaya da başladım... Aldara kreme ayın 11.08.2016 sında başladım 16.08.2016 maalesef regl oldum ve kullanamıyorum henüz ve yan etkileri çok fazla ... İbrahim Saraçoğlununda dediğini 12.08.2016 tarihinde yapmaya başladım.Benim siğillerim karnıbahar tipindeydi en belirğin anüs ile vajina girişinde 6-7 tane vajina girişinde sayamadım ama birleşik olarak ve 4-5 tane birbirine çok yakın olarak alt dudak kısmında vardı.. Regl olduğum için vajina giriş kısmını tam kontrol edemedim ama diğer siğillerimde artış devam ediyor arkadaşlar...  Aldara kremden mi İbrahim bey videosunun uygulamasından mı vitaminden mi bilmiyorum!  Tabi buna hpv tipimi ve smear sonucumu alamadığım için sevinemiyorum. Devlet hastanesinde yaptırdığım için Smear testim ekim ortası gibi sonuçlanacak HPV tipi için de aile hekimine gitmiştim onlarda bir ay dedi... Hala fazlasıyla korkuyorum.. Bende durumumu paylaşmak istedim bir anda yok olmamaları beni hem şaşırttı ... Hepimize sağlıklı günler diliyorum...
« Son Düzenleme: Eylül 19, 2016, 04:41:19 ÖS Gönderen: hpv »

milena

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: HPV Tedavisi
« Yanıtla #1 : Ekim 03, 2016, 12:11:15 ÖÖ »
Merhaba;

Haziran 2016'da genital bölgemde et beni sanarak önemsemediğim şeyin başıma bunlari açacağını hayal bile edemezdim. 1 ay sonra sayılarında artış, dokularda tuhaflık ve korkunç bir kaşıntı başladı. Doktorun kurdugu icinde "yaygın genital siğil" ve hpv  geçen cümlelerinin öznesi bendim. Bir süre sonra şokla duymamaya başladım. Polikistik over tanım ve aileden gelen kanser öykülerim nedeniyle müthiş bir korkuya kapıldım. Smear testim alındı temiz çıktı. Birkaç kötü doktor deneyimim ve malesef forumlardan okuyup umut bağladığım sirke seanslarim oldu. Hepsi daha da üzülmemden öteye geçmedi. Güvendiğim özel bir doktora muayene oldum. Ve özel hastanede 26 temmuzda genel anestezi altında koterizasyon ile yakma işlemim yapıldı. Yaygın olmasından kaynaklı geniş çaplı bir operasyon oldu. Acıdan oturamadım, yürümekte hatta yatmakta zorlandım. Fucidin, madecassol, numis med ve antibiyotik agri kesiciler ile iyilesme surecimi tamamladim. Koterizasyon sonrası 37.gün çok az kalan yaralarımla son kontrolümden çıktım. Hayal bile edemezken 47. Gün denize girebildim. Kolay mıydı? Berbat gecen 37 gündü. Hpv 6,11 'e sahibim. Kendimi, ilişkimi sorguladığım ve suçladığım, zayıf düştüğüm çok güçlendiğim bir dönüm noktasıydı. Iki kişi göründüğünüz tek kişilik bir yolculuk. Üzüntü, stres, sigara, alkol inebilen en minimum seviyeye inmeli. Beslenme çok güçlenmeli. Sağlıklı yaşam birinci şart kısacası. Ama bana kalırsa en önemlisi forumlar ve es dosttan duyulanlari uygulamak yerine güvenebileceginiz bir doktor edinmek onun belirledigi tedavi rotasinda ilerlemek. Bugün koterizasyondan sonraki 66. günüm bitti, şükür ki tekrarım yok. Numid med'i alışkanlık halinde banyolarımda kullanıyorum. Ameliyat sonrası tüm camasirlarimi atip bikinilerimi atıp yenilerini aldim. Her zaman camasirlarimi 60 derecede ayrı yıkıyor, ütüleyerek giyiyorum. Ortak kullanım tuvaletleri mecbur kalmadıkça asla kullanmıyorum, havuza bir daha girmeyi düşünmüyorum. Ağda salonlarına kendinize ait ağda kutunuz ve tek kullanimlik spatullarinizla gitmelisiniz. Jilet kullaniyorsaniz 1 jileti 1 defa kullanmalısınız. Kendinizi uzmeyip kisa yoldan tedavi olmalisiniz ve yaşamınızdaki ufak değişikliklerle yola devam etmelisiniz. 19 ekimde smear testim var, her 3 ayda bir 1 yıl böyle devam edecek. Dilerim sonlanır, bir daha asla bunları yaşamam. Dilerim siz de bir an evvel kurtulursunuz. Kimsenin sizi üzmesine izin vermeyin, doktorunuzun da! Sevgilerimle