Gönderen Konu: hpv boşanma davası  (Okunma sayısı 20114 defa)

dertli

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
hpv boşanma davası
« : Şubat 07, 2015, 03:50:40 ÖS »
3 yıl önce eşimde siğil çıktı, sonra yaptığım smear testimde bir şey çıkmadı fakat 1 yıl önce de bende siğiller çıktı ve tadavi oldum. Aynı sürede eşimden değişik sebepler ile boşanma kararı aldım ve mahkemeye eşim bana HPV bulaştırdı diye dava açtım. Bu başvurum zannettiğimin aksine işleri zorlaştırdı. Bilirkişi HPV yi ne zaman kimden aldığımın belli olamayacağını, benin dahi tıbben eşime bulaştırmış olabileceğimi, evlilik öncesi başkasından almış olabileceğimi, HPV yi almam için tam bir ilişki olmadığını, yıllarca saklı kalabileceğini belirttiği için alma zamanın anlaşılamayacağını hatta benim evlilikte başka bir ilişkiden alabileceğimi de ima ettiği için güçlü durumdan suçlu durumuna düştüm, sonuçta dün anlaşarak boşandık fakat HPV den değil. Boşanma davasında HPV , genital siğiller maalesef belirleyici değil, ağızım yandı.. HPV hayatımı kararttı..

kibariye

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Hpv boşanma sebebi nedeni mi
« Yanıtla #1 : Şubat 08, 2015, 12:26:44 ÖS »
Ben de eşimden başka sebeplerden dolayı boşanmak üzereyim. Boşanma dilekçesinde eşim bana HPV bulaştırdı diye belirtmeyi düşünüyordum, avukatım bunun doğru olmayacağını ve davayı uzatacağını söyledi, haklıymış başka bir forum sayfasında bir uzman avukat değerlendirmesi okudum ve HPV yi karıştırmama kararı aldım.
Aşağıda bu yazının alıntısı var, sana faydası olur.

"Hpv boşanma sebebi değil ..
HPV boşanma nedeni değil. HPV benim de ilgi konum 3 yıldır genital siğil tedavisi görüyorum ve bir boşanma avukatıyım. HPV bulaştırılması sebebi ila açılmış 3 davam oldu. Hiç birinde mahkeme tarafından boşanma için HPV geçerli sebep olarak görülmedi, 1 tanesinde hatta aleyhimize oldu. Mantık şu;

1- HPV virüsünün ne zaman alındığı ,kişiye ne zaman bulaştığı belli değil. Yıllar önce alınmış olabilir ve bu kişide HPV yıllarca uykuda kalıp aktifleşmiş olabilir. Evlilik öncesi de kişi bunu müstakbel eşi dışında bir kişiden almış olabilir ve yıllar sonra da HPV aktif olup kendinde çıkmış hatta suçladığı eşine kendi de bulaştırmış olabilir. Tıbbi olarak HPV nin bulaşma tarihini, zamanını söylemek mümkün değil, yıllara yayılabilen bir sessiz enfeksiyon olabilmekte
 2-HPV nadiren de dış ortamdan (tuvalet, eşyalar) bulaşabilmekte .Ayrıca HPV nin kişiye bulaşması için tam cinsel ilişkiye gerek yok, bekarlık dönemimde yaşanan dışarıdan bir cinsel temas, anal ilişki hatta oral ilişki HPV bulaşması için yeterlidir. Kısacası bakire evlenen bir kişi de evlilik öncesi başkasından tam anlamı ile vajinadan ilişki olmadan HPV virüsü ve genital siğil almış olabilir.
 3-Kendine eşinden HPV bulaştığını iddia eden kişinin, kendinin de evlilik dışı bir ilişkisi olup olmadığı iddiası ile de karşı karşıya gelmesi de mantıken mümkündür ve bunun aksinin de ispatı yoktur..
 4-Toplumda her 2 kişiden en az 1 inde bu virüs var ve kişiye özel ve nadir bir enfeksiyon değildir. Herkez, her yerden, herhangi bir zamanda, herhangi bir şekilde bu virüsü almış olabilir ve aynı şartlarda bulaştırmış da olabilir..
 HPV konusu tehlikeli sular...dikkat.."
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2015, 12:28:12 ÖS Gönderen: hpv »

Bitmedicilem

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: hpv boşanma davası
« Yanıtla #2 : Temmuz 10, 2015, 10:29:46 ÖS »
Merhabalar, tedavi oldum yazmissiniz. Tedavi mi var? Hayatiniz etkileniyor mu? Simdi bende hpv var erkek arkadasimada bulastirmisim sigiller cikti. !bende su an bisey tok ama ileride surekli birbirimize mi bulastircaz... ?

hpvyenençift

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ekim 16, 2015, 12:10:47 ÖÖ »
Biz büyütmedik birbirimize destek olduk. ve zamanla yendik. Bağışıklık için önlemler alsakta 3,4 yıl hpv çıkmaya devam ediyor. Çıktıkça yaktırdık. Giderek azaldı. tek tük yaktırmalardan sonra artık çıkmıyor. Bir kaç yıldır çıkmıyor. Biz kurtulduk.İnş. bir daha çıkmaz.  Moralinizi yüksek tutun takmayın.çıktıkça yaktırın birkaç yılda zamanla kendiliğinden geçiyor.

victory

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Eylül 13, 2018, 03:23:00 ÖS »
Kurtuldum. Yıllarca çektim bu hastalığı. Kasık bölgemde et beni gibi başladı. 2 tane vardı. Yakmadan lokal anestezi ile kesip çıkartarak biopsiye gönderdiler. Condiom akumiata teşhisi konuldu. Alınanların yerine o bölgede bir daha çıkmadı ama bu sefer penis üzerinde ve etrafında çıkmaya başladı. Condylox diye bir ithal ilaç verdi doktor. Çıkanların üzerine sürülüyor, çoğunuz duymuşunuzdur. Ama çare olmadı. Condylox kullanmaktan her yerim tahriş oldu. Sonra defalarca yaktırdım. Yine çıktı. Sonra aldara krem denedim. O da çare olmadı. Sonra makat bölgesine sıçradı. Yine condylox ve aldara serisine devam ettim. Geçmedi. Defalarca o acı veren yaktırma işini hem penis bölgesinde hem makat bölgesinde yaşadım. Sonra ne oldu biliyor musunuz. Fitness yapmaya başladım. En az haftada 3 gün spora gidiyorum. Beslenmem çok düzensizdi. Spor ile birlikte beslenme alışkanlıklarım da değişti. Artık her sabah ama kesintisiz her sabah 2 yumurta haşlayıp yiyiyorum. Süt içiyorum. Bol bol tavuk tüketiyorum. Daha çok gıda alıyorum. Sanırım spora başladıktan 1 ay sonra tamamı kayboldu. Şu an 1 yıl oldu. Hiç bir ilaç vb kullanmadan, spor ve sağlıklı beslenme ile geçmiş oldu. Doktora sorduğumda bağışıklık sistemin güçlenmiş o yüzden geçmiştir dedi.Benim kurtulma hikayem böyle. Belki birilerine yardımı olur diye yazdım.

Yorumicin

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2019, 06:24:54 ÖS »
Eşine bana hastalık bulaştırdı diye dava açan insanları da görmüş olduk. Ulan anlaşamıyoruz de bir şeyler de geç işte. Yok ama amacın adamı küçük düşürmek demi. Belki birazda tazminat ;) Karaktersiz kadın.
« Son Düzenleme: Mayıs 13, 2019, 06:40:14 ÖS Gönderen: Yorumicin »