Gönderen Konu: HPV Vitamin Desteği, HPV Tedavisinde yardımcı Vitaminler  (Okunma sayısı 8812 defa)

drsahin

• Full Member
    • Profili Görüntüle
HPV Vitamin Desteği, HPV Tedavisinde yardımcı Vitaminler
« : Mayıs 03, 2014, 02:50:06 ÖS »
HPV Vitamin Desteği, HPV Tedavisinde yardımcı Vitaminler nelerdir, Genital siğiller i olan hastalar hangi vitaminleri kullanmalı, bağışıklık sistemi hpv jkesin tedavide ne kadar etkili;
Hangi vitaminler   HPV ye karşı bağışıklık sistemini destekliyor?
Bağışıklık sisteminin desteklenmesinde kullanı lan en önemli maddeler  A , E, C, B  vitamin leri, karotenl er, demir, çinko ve selenyumdur.
Çinko:Çinko bir temel gıdadır ve metabolizmanın faaliyetlerine geniş ölçüde dГўhil olan çok önemli bir mineraldir.
Çinko minerali vücutta en çok kaslar, karaciğer, böbrekler ve gözlerde yer alır. HPV ile mücadelede en etkin vitamindir.Çinko faydalarını bütünüyle anlamak için, çinkonun vücuttaki rolünü tam olarak anlamak önemlidir.Birçok virüs cinsinin çoğalmasını engeller. Pek  çok bağışıklık sistemi reaksiyonunda hayati rolü vardır. Yumurta, et ve sütte yoğun bulunur.

Folik asit : Eksikliği savaşçı hücre sayısının ve enfeksiyona nede olan organizmalarla savaşma yeteneği nin azalmasına nedenolur.
Folik asit  özellikle ıspanak olmak üzere yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagiller önemli kaynaklarıdır. B12 kırmızı et ,balık, yumurta, tavuk ,süt ve süt ürünleri önemli kaynaklarıdır.

C vitamini: Antiviral ve ant ibakteriyal etkisinin yanı sıra bağışıklığı arttırır ve güçlendirir.
Turunçgiller, yeşil biber, maydanoz, kiraz, kavun önemli kaynaklarıdır

A vitamini: Antitümör aktivitesi, savaşçı hücreler ) güçlendirilme si, antikor tepkisinin artırılma sı dahil pek çok bağışıklık sürecini destekler veuyarır. Eksikliği olan kişiler özellikle viral enfeksiyonlara daha kolay yakalanır.

Betakaroten: Serbest radikallerin tutulmasını sağlarr.
Beta karotenYeşil yapraklı sebzeler, kırmızı, turuncu, koyu sarı renkli sebzeler önemli kaynaklarıdır.

E vitamini: Serbest radikallerin tutulmasına yardımcı olur.  E VitaminiSoya, susam, ceviz, badem, fıstık vb yağlı tohumlar önemli kaynaklarıdır.

B6 vitamini: Yetersizliği bağışıklık sisteminin baskılanmasına neden olur.

Selenyum: Bağışıklık sisteminin tüm parça ları üzerinde etki si vardır.

sencer16

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: HPV Vitamin Desteği, HPV Tedavisinde yardımcı Vitaminler
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2014, 05:06:46 ÖÖ »
irade  asla vazgeçme  inanıcaksın her zaman güçlü olucaksın  hiç bir organ  beyinden daha güçlü değil  yeterki iste  bu biticek de  ben yandım  bittim deme kankanserini yenen insanlar var ben yaşıyacağım ölmeyeceğim diye  metabolizmasını  yüksek tutan  hpv  nedir bunun yanında asla pes etme...