Gönderen Konu: Tip 40/56  (Okunma sayısı 7818 defa)

Paula

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Tip 40/56
« : Şubat 08, 2014, 04:36:36 ÖS »
Öncelikle herkese selamlar. Adım burhan aranıza yeni katıldım.

Bundan 6 ay önce yaşadığım şüpheli ilişkiden sonra bütün testleri gününde yaptırdım ve 2 hafta önce hpv sonucumu aldım tip 40 ve tip 56 ya sahibim :(
2 gün önce pazartesi günü gittim üroloji doktoruna siğillere baktı 2-3 tane ufak ufak yaktı koter oluyor sanırım patolojiye yolladı sonucu yarın gelicek sanırım. Ve bu ay 2 tane siğil çıktı onlarıda yaktırıcağım ayın 17.de.
Bağışıklık sistemimi yüksek tutmam için ilaç verdi türkiyede üretilmeyen bi ilaçmış eczanede çalıştığım için temin ettim günde 4 defa 2 ay içinde 6 kutu kullanmam gerekiyomuş. Bu hastalıktan ilerleyen zamanlarda kurtuluş varmı? kurtulan varmı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Günlük kullandığım ilaçlar;

İsoprinosine: Sabah-Öğle-Akşam-Gece Tok 1tb (6 saatte 1)
Supradyn Eff: Sabah Tok 1 eff tb.
Solgar Yeşil Çay Ekstresi: Sabah Tok 1 tb.
YouPlus C Vitamin 1gr: Sabah Tok 1 eff tb.

MyDoomBerlin

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tip 40/56
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2014, 12:03:58 ÖS »
Alıntı
Bu hastalıktan ilerleyen zamanlarda kurtuluş varmı? kurtulan varmı?
Kurtulmus olan bilmiyorum ama kurtuldum sananlari taniyorum :)

hpv18

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2014, 01:19:56 ÖÖ »
Koruyucu aşı mevcut ama enfekte olmuşlar için tedavi edici aşı çalışmaları var deniyor ama ciddi bir başarı bulamadım.

hpvyenençift

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Ekim 21, 2015, 08:38:02 ÖS »
Merhabalar biz evli çiftiz 2010 da hpv ile tanıştık ve yoğun bir siğil çıkma dönemi oldu çıktıkça yaktirdik.  giderek azaldı  2013 te vedalaştık  toplamda 60 70 tane siğil yaktirdik. 2 yıldır çıkmıyor. Kontrollerimizi Smear testlerini düzenli oluyoruz.  Sanırım kurtulduk. :) inş bi daha çıkmaz