Gönderen Konu: HPV Et Beni arasında ilişki var mıdır, HPV et beni yapar mı  (Okunma sayısı 6722 defa)

mira

• Jr. Member
  • **
    • Profili Görüntüle
Et Beni İle HPV Virüs Arasında İlişki Var mı. Bilindiği üzere 130 dan fazla HPV virüsü  tipi vardır ve bunları çok azı cinsel bölgede  siğillere sebep olur ve  genital alan için kanserojen etkisi oluşturabilir.
Yapılan  tıbbi çalışmalar  genital bölge dışında olan et benlerinin  bir kısmını sebebinin de HPV virüsü olabileceği iddai edilmiştir fakat klasin söylemek mümkün değildir, fakat etbeni ne sebep olan HPV  tipi ile genital bölgede  kondilom lara sebep olan HPV tipleri aynı değildir. Bu sebeple  siğil ve et beni arasında kesin  ilişki kurmak doğru değildir.

masha

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Erkeklerde HPV Aşısı ne zaman yapılmalı
« Yanıtla #1 : Nisan 24, 2014, 08:17:12 ÖS »
Erken yaşta HPV'ye karşı aşılanmanın antikor yanıtını artırmasına rağmen, ebeveynlerde çocuklarının bu aşıyı yaptırması konusunda bir isteksizlik vardır.9-15 yaş arasında ki bin 800 çocuk üzerinde yapılan araştırma nın sonuçlarına göre  iki gruba ayırdıkları çocukların bir bölümünü daha önce, kalanları ise daha geç aşılandı.
ilk bulgulara göre, erken aşılananlarda, virüsle karşılaşma olmaması halinde antikor oluşumunun yüzde 100 civarında bulunduğunu bildirdi.
Aşının cinsellik başlamadan önce yapılmasının büyük önem taşımkatadır