Gönderen Konu: Genital siğil tedavisi sonrası iz kaldı, yardım  (Okunma sayısı 2145 defa)

rıfka

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Genital siğil tedavisi sonrası iz kaldı, yardım
« : Ağustos 13, 2021, 01:03:09 ÖS »
Arkadaşlar bende genital siğil tedavisi sonrası çok iz kaldı ne yapacağım bilmiyorum, EVLENİNCE BELLİ OLMASINDAN KORUYORUM, dış ve iç genital bölgemde çıkan siğilleri  gördükten çok zaman geçmeden  sonra  tedavi ettirdim Samsun da  özel hastanede, kriyoterapi ile kondilom dondurma tedavisi yapıldı. ve 8 seansta bitti, tedavi çok uzun sürdü, meğerse sonradan öğrendim kriyoterapi tam 1 kezde bitirmiyormuş . lkinde siğiller çok yaygındı  genel anestezi yaptılar. Fakat sonra tekrarlardaa anestezi yapılmadı ve inanın çok ağrılı bir tedavi oldu.
1 yıl oldu nerdeyse, hiç çıkmadı zaten genital siğillere neden olan hpv virüsü taşıyan insanların %90’ında 3 yıl içerisinde virüs vücuttan tamamen temizleniyormuş yani bir daha ölene dek virüsle karşılaşmıyorsunuz bunu  doktorum söyledi. Gardasil isimli aşıyı da yaptırmıştım 5 yıl önce fakat bu dahi tam koruma sağlamamış, çünkü aşının koruma sağlamadığı tipler var ve de çocukken yaptırmadığım için koruyuculuğu düşük oluyormuş.
Su an en büyük derdim kriyoterapi yapılan yerler kahverengi izler kaldı, 3 tane estetik doktoruna gittim cilt iz silme için acayip paralar çıktı, yurt dışında bir krem buldum iz silici onu getirtmeye çalışacağım fakat moralim bozuk. Genital siğil tedavisi sonrası iz kalan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim