Gönderen Konu: Bende ve eşimde hpv var. gebelik ne zaman düşünebiliriz?  (Okunma sayısı 16946 defa)

rey_han

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende ve eşimde hpv var. gebelik ne zaman düşünebiliriz?
« : Eylül 12, 2014, 05:00:02 ÖS »
1 yıl önce eşime genital siğil teşhisi kondu, patolojisi düşük riskli hpv geldi. Tedavi oldu. 5 aydır herhangi bir yeni siğili yok. Bende de 2 hafta önce tanı kondu. Bende krio tedavisi oldum. Benim de hpv 6 geldi. Şimdi doktorum beni takibe aldı. Kadın doğum uzmanı da rahim ağzında birşey olmadığını söyledi. Smearım temiz geldi. 3 ay yeni siğil gelişmezse ilişki öneriyor. Bende Gardasilin 2 dozunu olmuştum, 2,5 ay sonra da 3. dozunu olucam.

Gebelik planını ne zaman yapmalıyız? 3 ay sonra ikimizde de yeni birşey çıkmazsa gebelik düşünebilir miyiz yoksa biraz daha mı beklemeli? Gebelikte yeniden çıkarsa tedavinin bebeğe zararı olur mu? Eğer bende aktif siğil varsa normal doğum sırasında bebeğe geçip bebekte respiratuvar papillamotozs diye kansere de dönebilen bir hastalık gelişebiliyormus. Sezeryanla doğum bebeği kesin korur mu? Gardasil aşısı olunca kanda oluşan antikorlar bebeği korur mu?