Gönderen Konu: Genital Siğil Tedavi Edilmezse  (Okunma sayısı 20073 defa)

drsahin

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Genital Siğil Tedavi Edilmezse
« : Mayıs 31, 2013, 12:22:41 ÖS »
 Genital Siğil Tedavi Edilmezse ne olur??
Genital siğil tedavi edilmezse, her şeyden önce yeni siğiller çımasına zemin hazırşari diğer komşu bölgelere sıçrar, partnere HPV virüsü bulaştırma olasılığı daha fazla olur ve tabii ki siğiller yani kondilomlar giderek büyür.Tedavi edilmeyen  makat etrafı genital siğiller,  kondilomlar giderek büyür ve tüm anüs bölgesini kaplarlar diğer taraftan makattan barsağa ilerleyerek barsak tıkanmasına varacak kadar ciddi sorun yaratabilirler.
Tedavi edilmeyan vajina ve etrafı siğiller vajina içine ve rahim apğzına giderek rahim ağzı kanserine zemin hazırlar. Aynı şekilde tedavi edilmeyen penisteki siğiller penisin baş kısmına ve kasıklara hatta makata sıçrayarak penis kanseri başta olmak üzere hoş olmayan sonuçlara yol açıp , eşe bulaştırıcılığı da arttırırlar.

mira

• Jr. Member
  • **
    • Profili Görüntüle
HPV Tedavisi Sonrası Takip
« Yanıtla #1 : Temmuz 05, 2013, 06:00:40 ÖS »
HPV Tedavi sonrası tekrar eder mi; Bütün tedavi yöntemlerinde az ya da çok nüks riski vardır. Nüks tesbit edildiği anda yeniden tedavi edilmesi hastalıkla mücadele için şarttır, sonraki nüksleri engeller.

HPV Siğil Tedavi başarısı nedir; Kimyasal yöntemlerle başarı oranı %50-60 lar seviyesinde ve nüksleri %40-50 civarındadır. Fiziksel yöntemlerle tedavide başarı oranı %80-90, nüks oranı %10-20 civarındadır.

HPV Diğer tedavi yöntemleri nelerdir; Vücudun savunma sistemini güçlendiren ve virüsleri ortadan kaldıran aşılar da bu siğillerin tedavisi için kullanılmaktadır. Ancak bu tedavilerin başarısının düşük, yan etkilerinin fazla olması sebebiyle pek tercih edilmezler.

Hangi tedavi genital siğiller için daha uygundur;  tedaviler arasında tek birisinin üstünlüğü yoktur. Hastanın durumuna göre tedavi belirlenir. Bazen bu tedavilerin bir kaçı bir arada kullanılabilir.

HPVTekrar ederse ne yapmak gerekir, Genital siğil tekrarı ne demektir; Genital Siğillerin tedavi sonrası nüks etmeleri mümkündür. Nüks durumunda erkenden tedaviye başlamak hastalığı yok etmek için şarttır.
Hangi tedavinin kullanılacağı yine hastanın durumuna göre belirlenir. Aynı tedavi veya diğer tedavi yöntemleri kullanılabilir.

Kaç kez Cerrahi olarak  HPV Tedavisi olabilirim; Eğer bir cilt boşluğu kalmayacaksa aynı bölgenin cerrahi yöntemle olsa bile birden fazla sayıda tedavi edilmesi mümkündür.
Ama ameliyat bir cilt boşluğu oluşturacaksa ya başka yöntem denenir veya boş kalacak yere cilt nakli yapılır.

Makattan HPV Ameliyatı olursam dışkılamam etkilenir mi; HPV, Makat bölgesindeki büyük ve yaygın siğillerin tedavisi esnasında bazen yaranın dışkıdan korunması gerekebilir. Çok ileri vaka olarak değerlendirilen bu durumda geçici dışkı saptırma ameliyatı da yapılabilir.

HPV Ameliyatı Anal bölgede yapıldıktan  sonrası istirahat gerekir mi; Makatta Siğiller cerrahi yöntemle veya koter ile temizlenirlerse oturma esnasında ağrı yapabilir. Bu durumda genellikle  2-3 gün istirahat yararlı olur.

Anal bölge Temizlenmesi nasıl olması gerekir, anal kondilom tedvisi sonrası;Makat bölgesinde siğiller alındıktan sonra yara kalmışsa bu yaraya kapalı pansuman yapılır. Dışkılama ve banyo sonrası pansuman değiştirilir.

Makatta Siğiller Anüs kanserine, anal kansere yol açar mı; Her siğil için geçerli olmamakla beraber makat bölgesindeki çok büyük siğiller ve HIV (AIDS) taşıyıcısı kişilerde siğillerden cilt kanseri gelişimi sıklığı artmıştır.

HPV den Korunmak için ne yapılmalıdır; Makatta anüste Siğil tedavisi yapıldık tan son kişi 3 ay boyunda cinsel ilişkiden korunmalı, eşi de muhakkak kontrol edilmeli dir. Belli aralıklarla kontrol muayene leri yapılmalı ve nüks oluştuğu anda derhal tedaviye başlanmalıdır.

hpv_sitesi

• Jr. Member
  • **
    • Profili Görüntüle
HPV Aşısı Çeşitleri
« Yanıtla #2 : Kasım 04, 2014, 01:21:37 ÖÖ »
HPV Aşı­ Çeşitleri

HPV en­fek­si­yon­la­rı­nı ön­le­me­ye yö­ne­lik ola­rak iki çe­şit aşı vRDIR

Ku­ad­ri­va­lan aşı; HPV tip 6, HPV tip 11,HPV tip 16, HPV tip18 ’e kar­şı Gar­da­sil

Bi­va­lan aşı; HPV tip 16 ve HPV tip 18’e kar­şı Cer­va­rix

murattaylan

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Genital Siğil Tedavi Edilmezse
« Yanıtla #3 : Aralık 26, 2014, 11:21:08 ÖÖ »
Şahin Bey Selamlar,
2013 Aralık ayında genital siğilimin olduğunu farkettim. Doktorum yaktı. Coriolus, isoprinosine ve vitamin kullandım. 3 ay sonra bir tane daha siğil çıktı. Onuda yaktırdım ve AHCC ve yeşil çay kullanmaya başladım.
Yaklaşık 9 aydır nüks yok. Ben evlenmeyi düşünüyordum ancak HPV yüzünden iptal ettim. Sizce tekrar evlenmeyi düşünmek için 9 ay yeterli bir süre mi? Yoksa biraz daha mı bekleyeyim.
Bu arada hangi hastanedesiniz? Size de muayene olmak istiyorum.
Teşekkürler

1000pşmn

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Açik cevap
« Yanıtla #4 : Ocak 02, 2015, 12:35:42 ÖS »
Merhaba arkadaşlar sorum basit hpv yüksek riskliler özellikle  hücre dna sına girerse vücuttan atmak zormudur yoksa imkansızmıdır lütfen adminle biraz bakarlarsa sevinirim.

Sevgi

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2015, 01:05:44 ÖS »
BENDE  BU  KONUDAN  MUZDARİPİM  HİÇ  EVLENMEDİM  YAKINLAŞMA  İL  GEÇTİ   İKİ  KERE ÇIKTI  AŞILARI OLDUM  BİR  DAHA  ÇIKMIYOR  BENDE  EVLİLİĞİ  ERTELEMİŞTİM ARTIK  EVLENMEK  İSTİYORUM  FAKAT  BU  DURUM  ÇOK  ZOR  AÇIKLANA  BİLİR  BİR  DURUM  DEĞİL  BURADAN  EVLENMEK  İSTEYEN  OLURSA  MAİLİM  melekdili@hotmail.com :(

1000pşmn

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ocak 05, 2015, 02:52:47 ÖS »
BENDE  BU  KONUDAN  MUZDARİPİM  HİÇ  EVLENMEDİM  YAKINLAŞMA  İL  GEÇTİ   İKİ  KERE ÇIKTI  AŞILARI OLDUM  BİR  DAHA  ÇIKMIYOR  BENDE  EVLİLİĞİ  ERTELEMİŞTİM ARTIK  EVLENMEK  İSTİYORUM  FAKAT  BU  DURUM  ÇOK  ZOR  AÇIKLANA  BİLİR  BİR  DURUM  DEĞİL  BURADAN  EVLENMEK  İSTEYEN  OLURSA  MAİLİM  melekdili@hotmail.com :(
Mrb kaç yıl oldu hpv olayın yani siğili en son ne zaman gördün.

baybeyy00

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Ocak 10, 2015, 07:04:05 ÖS »
sızı ekledım  ama gelmedı sanırım iyi aksamlar

Sevgi

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Ocak 30, 2015, 05:03:18 ÖS »
ben  ilk çıkanı  yaktırdım  6 ay  sonra  3  tane  ufak  çıktı   elma  sirkesi  uyguladım   kayboldu  izi   falan  kalmadı   aşıları  oldum   şu  an   6  ay    oldu   çıkmadı  mikrobu atmışmıyıdır   bilgi  verebilirmisiniz

Xylocastro

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Eylül 24, 2018, 11:41:33 ÖÖ »
Genital siğil tedavi edilmezse doğru bir sekilde  bende de olduğu gibi  her tarafınızı sarar. Vajina ici. Makat ve rahime kadar gider. Doğru tedavi olun . Ben en az 5 doktor değiştirdim. Acayip paralar harcadım. Sonuçta istanbulda dr nevra ve dr hakan nin hpv merkezinde tedavi oldum. Uzun süredir genital siğilim yok .smear testin artık ne asus ne de cin 1 ...normale geldi. Ahcc ve propolis kullandım. Şu an sadece folik asid ve çinko  kullanıyorum. Hpv konusunda deneyimli bi merkeze tedavi olun. Sadece bir kısmı sigilleri yakıyor hpv takibi konusunda bi bilgilendirme yapmıyor. Bunca kötü ve sonuçta iyi deneyimden anladığım is sadece kondilom yakılması ile bitmiyor.. daha sonraki hpv takibi önemli. Hpv kansere sebep olabilir cünkü