Gönderen Konu: hpv ve doktor faciam  (Okunma sayısı 14221 defa)

pirelikedi

• Ziyaretçi
hpv ve doktor faciam
« : Ağustos 26, 2015, 03:51:54 ÖS »
öncelikle yeni üye oldum ve bu şeyle 2-3 hafta önce tanıştım.. hemen randevu aldım 21 yaşındayım ve evli değilim ve bu gün doktora gittim..rahatsızlığımı sordu ben söyledim siğil diye baktı siğil ya da değil bile demedi evli olmadığımı söyleyince doktorun tavrı bir değişti. doğru düzgün bakmadı bile. oysa aklımda ne sorularla gitmiştim... sadece bi örnek alıp elime bir kağıt tutuşturdu hpv diye oraya yazmış bunu patolojiye götür dedi.. aklıma takılan bir kaç soruyu sormak istedim korkarak geldim buraya dedim korkacaksın tabi kansere kadar yolu var diye bir sert çıktı. bi çözümü bi tedavisi hiç değilse siğilleri yok edecek bişey yok mu dedim ona da ters cevaplar verdi internette okuduğum yakma dondurma lazer hiçbir şeyden bahsetmedi sanki hayatım boyunca siğiller orada duracakmış gibi davrandı. ağlayarak çıktım klinikten. haftaya patoloji sonuçlarını alıcam ve bu doktora gitmek mi? asla.. başka bir doktora yönlendirilmesini isticem. antalyada yaşıyorum ve doktor önerebilecekler varsa değerlendiricem.. ve bununla nasıl başedebileceğimi bilmiyorum böyle bir doktorla yapamam.

victory

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: hpv ve doktor faciam
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2018, 03:23:33 ÖS »
Kurtuldum. Yıllarca çektim bu hastalığı. Kasık bölgemde et beni gibi başladı. 2 tane vardı. Yakmadan lokal anestezi ile kesip çıkartarak biopsiye gönderdiler. Condiom akumiata teşhisi konuldu. Alınanların yerine o bölgede bir daha çıkmadı ama bu sefer penis üzerinde ve etrafında çıkmaya başladı. Condylox diye bir ithal ilaç verdi doktor. Çıkanların üzerine sürülüyor, çoğunuz duymuşunuzdur. Ama çare olmadı. Condylox kullanmaktan her yerim tahriş oldu. Sonra defalarca yaktırdım. Yine çıktı. Sonra aldara krem denedim. O da çare olmadı. Sonra makat bölgesine sıçradı. Yine condylox ve aldara serisine devam ettim. Geçmedi. Defalarca o acı veren yaktırma işini hem penis bölgesinde hem makat bölgesinde yaşadım. Sonra ne oldu biliyor musunuz. Fitness yapmaya başladım. En az haftada 3 gün spora gidiyorum. Beslenmem çok düzensizdi. Spor ile birlikte beslenme alışkanlıklarım da değişti. Artık her sabah ama kesintisiz her sabah 2 yumurta haşlayıp yiyiyorum. Süt içiyorum. Bol bol tavuk tüketiyorum. Daha çok gıda alıyorum. Sanırım spora başladıktan 1 ay sonra tamamı kayboldu. Şu an 1 yıl oldu. Hiç bir ilaç vb kullanmadan, spor ve sağlıklı beslenme ile geçmiş oldu. Doktora sorduğumda bağışıklık sistemin güçlenmiş o yüzden geçmiştir dedi.Benim kurtulma hikayem böyle. Belki birilerine yardımı olur diye yazdım.

Daisy

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Kasım 27, 2018, 03:42:14 ÖS »
Merhaba pireli kedi,
Bana da 20 yaşında tanı konmuştu,10 yıl geçmiş üzerinden.Genel olarak ters,bıkkın ve çok da uğraşmak istemeyen doktorlara denk geldim ben de.İstanbulda yaşıyorum.
Maddi durumun müsaitse özel bir hastaneye gitmeni tavsiye edebilirim, devlet hastanesi hekimiyle özel hastane hekimi arasında tabiki bir fark yok ancak sanırım hasta şikayeti halinde özel hastane uyarı mekanizması daha hızlı işlediğinden, doktorların daha anlayışlı, daha anlatıcı,bilgilendirici olduğunu gözlemledim bu konuda.
Devlet hastanesinde diğer cybh testlerini de yaptırmak istediğinde gereksiz görülebiliyor doktor tarafından, ama özel hastane için bir gelir kalemi neticede.Reddedilmiyorsun.
Zaten yeterince zor bir durumla boğuşurken bir de hekim tarafından terslenmek onur kırıcı oluyor.Acil şifalar diliyorum.

issalo

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Kasım 29, 2018, 10:19:18 ÖS »
arkadaşlar merhaba.. ben de benzer şeyleri yaşadım. Kıbrıs ta devlet hastanesine gittim, gerekli bilgi ve ilgi olmadı, smear testi yapılmadı meğerse yapılması gerekiyormuş. Özel bir hastanede makattaki siğiller bir genel cerrah tarafından yakıldı fakat sadece makat bölgesine yakma yaptığı için vajina ve rahim ağzındaki siğiller görülmedi,  bu sırada rahim ağzında da siğil oduğu kınrısta bi jinekolog tarafından son anda fark edilip istanbula gitmem önerildi ve bu doktor hanım tavsiyesi ile dr.Nevra hanıma tedaviye  Şişli İstabulda gittim. Vajina içi siğillerim yakıldı, fakat asıl olan rahim ağzı lezyonda vajina siğillerinin yakılması sırasında Dr.Nevra hanım kolposkopik biopsi yaptı ve sonuç HSİL çıktı, bir jinekolog onkolog tarafından da LEEP konizasyon yapıldı. Kıbrısta kaybettiğim ve oyalandığım 6 ay bana bir rahim ağzına ve kanser riskine maloldu. Şu an şükürler olsun bi sıkıntım yok. Fakat HPV ciddi bi sorun ve tedavi ile asıl takip eden dr çok önemli

neffes

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Mart 16, 2019, 09:29:03 ÖÖ »
Merhaba bende aynı sorundan muzdariptim istanbulda yaşıyorum  ayrıca okudukça bende tedirginliğim yok oldu  ilk iş fark ettiğinizde doktora gitmek  çok eçşitli yöntemler var yaktırma dondurma lazer  bu tedavi seçeneklerini doktorunuzla birlikte karar verirsiniz  ve tedavi başladıktan sonra kurtulursunuz sonrasındada yapmanız gereken bağışıklık sisteminize iyi bakmak ve düzenli yaşam spor yapmak bunların sayesinde tamamen kurtulursunuz tabi önemli bir diğer nokta iyi özel hastane devlet gerçekten ilgilenmiyor zaten şuan kurtuldum  herkese geçmiş olsun arkadaşlar.
« Son Düzenleme: Mart 16, 2019, 10:59:32 ÖÖ Gönderen: hpv »

Hatun

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Eylül 04, 2019, 10:29:48 ÖÖ »
Selam. Ben de kurtuldum. 3 kez genital siğil yakıldı. Testlerim de temiz artık. Edirnede 1 yıl boyunca dr.nevra hanıma gittim. Bu kabus artik bitti.Şu anda temizim

faika

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Nisan 20, 2021, 01:42:36 ÖS »
Arkadaşlar , bende de uzun süre siğil yok, smear testlerim  normal benim de tedavim dr nevra topalismailoğlu nun eşi hakan bey yaptı. 100 den fazla siğil yakıldı. daha önce defalarca kriyoterapi olmuştum, elma sirkesi ile hpv tedavisi bile denedi, şimdi kendime gülüyorum.
 sigarayı bırakın bağışıklığınıza dikkat edin ve tabii ki cinsel hayata dikkat