Gönderen Konu: HPV den nasıl kurtulacağız?  (Okunma sayısı 24296 defa)

hunterbu

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
HPV den nasıl kurtulacağız?
« : Haziran 20, 2016, 11:37:26 ÖÖ »
Merhaba, ben mart ayında smear ve hpv testi yaptırdım sonucum hpv 16 ydı. Test yaptırmadan yaklaşık 4 ay öncede genital bölgemde siğiller çıkmıştı. Test sonuçlarından sonra kolposkopi ve siğiller için yakma işlemi yapıldı. Ayrıca rahim ağzından parça alındı ve en yüksek risk derecesine sahip doku çıktı yani bu doku ilerde kansere dönüşebilir.
İşin kötüsü 3 4 ay önce aynı siğillerden nişanlımda da çıktı ve o da dondurdu bu siğilleri. Doktorlardan çok tatmin edici cevaplar alamadım. Şubatta düğünümüz var. Bu süreçte ne yapmalıyız, vücut bu virüsü ne kadar zamanda atar, erkeklerde görünürde siğil yoksa bile hpv virüsü olup olmadığını anlayabileceğimiz bir tahlil vs varmı?
Bu durumu daha önce yaşamış arkadaşlar yol gösterir tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

mihendis_35

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: HPV den nasıl kurtulacağız?
« Yanıtla #1 : Şubat 04, 2017, 11:43:21 ÖS »
Malesef vücut bu virüsü atamıyor diye biliyorum. Bende de hpv-16 var bowenoid papulasis teşhisi kondu. Buraya da yeni üye oldum bilgi paylaşımı için.
Yaklaşık 1 sene önce 6-7 kür kiryo ile tedavi oldum. O günden beri bir sıkıntı yok ama hala aktif miyim bulaştırabilir miyim sorusu beni cinsel anlamda karşı cinsten uzak tutuyor =/

Meltem

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Ekim 16, 2017, 06:23:56 ÖS »
Çok geçmiş olsun arkadaşlar bendede daha önce vardı.aldara adında bi kremle dışındakilerden çok çabuk kurtulunabişiyor.yaklaşık bir ay içerisinde dışındakilerin hepsi bu kremle geçti .120 tl gibi bi fiyatı vardı.sonra 3 sene sonra kontrole gittiğimde rahmin içinde de olduğunu öğrendim sonra yakma yöntemiyle aldırdım.tekrar kontrole gitmeye korkuyorum açıkcası .bu hastalıktan bağışıklık sistemini güçlendirerek kurtuluna biliyormuş tüm doktorlar aynı şeyi söyledi moral de çok önemli o yüzden vitamin kullanmakta fayda varmış .bol bol dua edelim allah hepimizin yardımcısı olsun .

Basaran06

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Aralık 02, 2017, 07:49:02 ÖS »
Arkadaşlar canınızı sıkmayın size dediğim şekilde tarifi uygulayın 1-yada 2 ay içinde tertemiz çıkar tahliller çok basit bir tarif veriyorum Propolis; hergün sabah aç karnına yarım bardak çay bardağına 10 damla damlatın için Siğil olan (görünen yerlere) damlatın Allah’ın izniyle şifayı bulacaksınız.

SHARINGAN

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Aralık 19, 2017, 11:08:19 ÖS »
Arkadaşlar bu hastalıkdan kurtuluş yok
ben ve kız arkadaşımda bu hastalık var  hemde en tehlikeli olanlar
1 yıldır ikimizdede var. Evleneceğiz.
ben bir çok doktorla görüştüm
26 YAŞINA KADAR NORMALDE YAPILMASI GEREKN AŞI VAR Doktor bu hastalığa eşim yakalansaydı yineden bulaştıkdan sonra bile bu AŞIYI yaptırırdım. işe yaradığı ve yaramadığı henüz kanıtlanmadı her HPV önlemiyor ama ben genede yaptırırdım dedi.
bende bir dönem çıktı bir dönem çıkmadı.
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2017, 01:50:43 ÖS Gönderen: hpv »

gizli_tanik

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Nisan 11, 2018, 09:35:32 ÖÖ »
Merhaba, ben mart ayında smear ve hpv testi yaptırdım sonucum hpv 16 ydı. Test yaptırmadan yaklaşık 4 ay öncede genital bölgemde siğiller çıkmıştı. Test sonuçlarından sonra kolposkopi ve siğiller için yakma işlemi yapıldı. Ayrıca rahim ağzından parça alındı ve en yüksek risk derecesine sahip doku çıktı yani bu doku ilerde kansere dönüşebilir.
İşin kötüsü 3 4 ay önce aynı siğillerden nişanlımda da çıktı ve o da dondurdu bu siğilleri. Doktorlardan çok tatmin edici cevaplar alamadım. Şubatta düğünümüz var. Bu süreçte ne yapmalıyız, vücut bu virüsü ne kadar zamanda atar, erkeklerde görünürde siğil yoksa bile hpv virüsü olup olmadığını anlayabileceğimiz bir tahlil vs varmı?
Bu durumu daha önce yaşamış arkadaşlar yol gösterir tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.
---------------------
Merhaba bende de benzer durum vardı AHCC kullandım düzeldi. önerilerde bulunabilirm sana... özelden yazabilrisin

gizli_tanik

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Nisan 26, 2018, 03:35:02 ÖS »
Öğrendiğim bilgilere göre AHCC diye bir ürün varmış, getiren kişiler var kullanan kişiler var oldukça memnular ve testleri 6 ayda negatife dönmüş. Bence bir araştırın. getiren kişilere ulaşmıştım daha önce..

Kurtuldummm

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Haziran 01, 2018, 02:21:38 ÖÖ »
Arkadaşlar lütfen panik yapmayın Var bu hastalığın kurtuluşu var ben kurtuldum Binlerce kez şükürler olsun ki evet kurtuldum 6 yıl önce smear testi sonucum LSIL olarak çıkmıştı Doktorum bana bunun cinsel yolla bulaştığını ve tedavi edilmediği sürece ilerleyeceğini ve rahim ağzı kanserine dönüşeceğini anlattığı gibi kendiliğinden gerileme ihtimalinin olduğunu da anlattı İlk bir yıl ne yapacağımı bilmiyordum Kafayı yemek üzereydim Benden size özelliklede rahim ağzında siğiller oluşan arkadaşlara tavsiyem ÇÖREK OTU YAĞI hergün sabah aç karnına bir tatlı kaşığı içiniz Bağışıklılık sisteminiz güçlendikçe kurtulacaksınız Benim 1.5 sene önceki smear testim yine sorunlu çıkmıştı içtim ve bugün hastaneden aldığım sonuçlar HPV TESTi NEGATİF SMEAR TESTİ NEGATİF Dediğimi yapın arkadaşlar Aşlah hepimizin yar ve yardımcısı olsun

birkadinn

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Haziran 03, 2018, 06:06:23 ÖS »
Öğrendiğim bilgilere göre AHCC diye bir ürün varmış, getiren kişiler var kullanan kişiler var oldukça memnular ve testleri 6 ayda negatife dönmüş. Bence bir araştırın. getiren kişilere ulaşmıştım daha önce..

Bana da yardımcı olabilir misiniz acaba markası dozuyla ilgili

birkadinn

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Haziran 05, 2018, 12:49:11 ÖÖ »
Bana da ahcc konusunda yardımcı olabilir misini? Tip 16

gizli_tanik

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Temmuz 02, 2018, 12:31:01 ÖS »

MErhaba AHCC ürününü buldum, ingiltereden gelecek, önerir misiniz kullananlar fikir versin lütfen?

Teşekkürler

Şadi.

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Temmuz 31, 2018, 12:24:05 ÖÖ »
Nasil getiriyorsunuz ingiltereden

victory

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Eylül 13, 2018, 03:20:46 ÖS »
Kurtuldum. Yıllarca çektim bu hastalığı. Kasık bölgemde et beni gibi başladı. 2 tane vardı. Yakmadan lokal anestezi ile kesip çıkartarak biopsiye gönderdiler. Condiom akumiata teşhisi konuldu. Alınanların yerine o bölgede bir daha çıkmadı ama bu sefer penis üzerinde ve etrafında çıkmaya başladı. Condylox diye bir ithal ilaç verdi doktor. Çıkanların üzerine sürülüyor, çoğunuz duymuşunuzdur. Ama çare olmadı. Condylox kullanmaktan her yerim tahriş oldu. Sonra defalarca yaktırdım. Yine çıktı. Sonra aldara krem denedim. O da çare olmadı. Sonra makat bölgesine sıçradı. Yine condylox ve aldara serisine devam ettim. Geçmedi. Defalarca o acı veren yaktırma işini hem penis bölgesinde hem makat bölgesinde yaşadım. Sonra ne oldu biliyor musunuz. Fitness yapmaya başladım. En az haftada 3 gün spora gidiyorum. Beslenmem çok düzensizdi. Spor ile birlikte beslenme alışkanlıklarım da değişti. Artık her sabah ama kesintisiz her sabah 2 yumurta haşlayıp yiyiyorum. Süt içiyorum. Bol bol tavuk tüketiyorum. Daha çok gıda alıyorum. Sanırım spora başladıktan 1 ay sonra tamamı kayboldu. Şu an 1 yıl oldu. Hiç bir ilaç vb kullanmadan, spor ve sağlıklı beslenme ile geçmiş oldu. Doktora sorduğumda bağışıklık sistemin güçlenmiş o yüzden geçmiştir dedi. Benim kurtulma hikayem böyle. Belki birilerine yardımı olur diye yazdım.

faika

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Vajina İçinde Siğil , HPV den nasıl kurtulacağız?
« Yanıtla #13 : Haziran 23, 2021, 12:58:10 ÖS »
Arkaşdaşlar, Kız kardeşimin daha önce vajina içinde siğil yayılımı oldu, smear testi bozukluğu da ortaya çıktı, vajina içi siğillerimi 3 yere gittik kardeşimle beraber  yakmadılar ( doktorun 1 tanesi yaktığı söyledi fakat tam temizleyememiş)  Vajina siğilleri çok hızlı yayılıp her tarafı kaplayabiliyor. Bölge çok nemli ve HPV mikrobunun üremesi için uygun ortam. çareyi İstanbul da Dr.nevra hanımda bulduk.  toplam 2 kez , ilki anestezi altında ikinci yakma sonra konrolde lokal ile tekrarlayan 4 siğil yakması şeklinde oldu,
 smear testi bozukluğu da normale döndü. Kız kardeşim  madden bizi biraz zorlasa da 6 ay AHCC 3 gr aldı. 6 ay sonra AHCC kestik, şu an günde 1 tane İmutır kompleks hapı öğlenleri tok ve akşamları da  çinko hapı alıyor. Durum kontrol altında. Bağışıklığınıza dikkat edin mutlaka profesyönel destek alın