Gönderen Konu: HPV mi değil mi?  (Okunma sayısı 6256 defa)

blameless

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
HPV mi değil mi?
« : Kasım 25, 2016, 07:45:28 ÖS »
Öncelikle herkese merhabalar ve geçmiş olsun. Maceramı kısaca özetlemek istiyorum, bir yıl kadar önce vulvada vajen girişinde birkaç şeyin elime takılmasıyla başladı herşey. Hemşire olduğum için mevcut seçenekleri kafamda kolayca belirledim ve tabiki en iyisini umdum, bu duruma eşlik eden kaşıntı ve yanma nedeniyle bunun mantar enfeksiyonu olduğunu düşündüm ve İzmir'de bir özel hastaneye gidip muayene olmaya karar verdim tek amacım içimi rahatlatmaktı. Doktorla göz göze gelir gelmez "bana iyi gelmeyecek", "özensiz", "yaptığı işi sevmeyen" bir doktor olduğunu anladım ancak bir kez kapıdan girmiş bulundum. Yaklaşım ve tutumunu herkes tahmin etmiştir. Şikayetlerimi anlattıktan sonra muayene etti ve bunlar kondilom vezneden fiyat bilgisi al haftaya yakarız dedi. beynimden vurulmuşa döndüm ve tüm hayatım tabiri caizse film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Hpv yi derslerde işlemiştik sınav sorularıma girmişti ancak hayatıma gireceği aklıma gelmemişti. Smear testi yapıldı, sonuçları beklemeye koyuldum yaktırma işlemi falan yaptırmadım. Üç hafta sonunda test sonucum temiz çıktı benimde içim rahatladı aradan bir süre geçti bir baktım ki o çıkan arkadaşlar yok olmuş. artık kafam rahattı ve mutluydum. Taa ki geçen haftaya kadar... İnanılmaz bir akıntıyla birlikte kaşıntı başladı ve aynayla operasyonuma uzun aradan sonra geri döndüm. Ve yine vulvada, Labium minörlerin altında pütürcükler olduğunu gördüm, vajina girişinde de siğiller var gibiydi. Tahmin edersiniz ki o korkunç karabasanlı günler geri gelmişti. Ağlama nöbetleri vs.. herkesin geçtiği süreç. Artık dayanamadım ve bugün İstanbul'da işin ehli olduğuna inandığım bir doktordan randevu alıp gittim. Öykümü anlattıktan sonra bana dediği cümle "Kendiliğinden (hiçbir krem vs uygulamadan) geçen hiçbir oluşum genital siğil değildir". gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Daha sonra muayene ederken(vulvoskopi) benim siğil sandığım oluşumların aslında geçirdiğim ciddi bakteriyal enfeksiyon sebebiyle olduğunu ve bende siğil olmadığını söyledi ve antibiyotik verdi. Yine de tedavi sonrası  Smear ve hpv dna tipleme testi yapalım ki içimiz rahat olsun dedi. Şuan nasıl mutluyum anlatamam. Umarım bu kabus hepimiz için biran önce biter. Tekrar herkese geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum, sağlıcakla kalın...